Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Gadir-i Hum Bayramı Tuzluca'da kutlandı
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
28-10-2013 13:35 - 1374 Okunma

 Tuzluca Al-i Aba Ehlibeyt Kültür Merkezi'nde düzenlenen Gadir-i Hum Programı salonun açılıştan sonraki ilk ve en coşkulu programı oldu.Gaziler Cami İmamı Ş. Ahmet Alçiçek'in Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Al-i Aba Dernek Başkanı Seyid Haşim Erdoğan'ın konuşmasıyla devam etti.Seyid Haşim; bu günün önemine değinerek, "Gadir-i Hum ilahi bir tayindir dedi ve Peygamber, Allah'ın emrini yerine getirdi, çünkü Allah Ali'yi seçti, bunun yanında Peygamber'in benden sonra, benim yakınlarıma önem verin ve hiçbir zaman onları bırakmayın, onlar, sizlerin kurtuluşudur" sözünü açıkladı.

Haşim, Hz. Ali'nin Kabe'de doğan bir insan olmasının hiçbir peygamberde olmayan olmayan bir özellik olduğunu vurguladı. Haşim, konuşmasının sonunda, "Kültür merkezi hakkında halka bilgi vererek, bu merkez tüm Tuzluca'lı halkın birlik merkezidir, alimlerin veya bir şahsın değil, beytul maldır. Yani Allah'a ve Ehlibeyt'e aittir. Cenaze, şehadet ve viladet programlarının yapılacağını, faaliyetlere devam edileceğini belirtti."

Program, Seyid Hüseyin Erdoğan'ın okuduğu şiir ve ilahiler ile daha coşkulu hale geldi.Erdoğan'ın ardından, İmam Mehdi Camii İmamı, Ş. Arif Taşdemir kürsüye çıkarak, Allah'ın artık dininizi kemale erdirdim, sözüyle, bugün münafıkların artık yenik düştüğünü ve bundan çok rahatsız olduklarını vurguladı. Taşdemir, İmam Ali'nin ve Ehlibeyt'in önemini hadis ve ayetler ışığında açıkladı.

Program sonunda, gençlerin hazırladığı 500 kişilik yemekle program son buldu. Cemaat, büyük bir memnuniyetle merkezden ayrıldı. Ayrıca, yaklaşan Muharrem ayı, Aşura programı için çalışmalara başlandığı bildirildi.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
28-10-2013 13:35 - 1374 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
18-11-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım