Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Müslümanları birbirine düşürmek istiyorlar: İRAN, TÜRKİYE’NİN YANINDADIR
İran İslam Cumhuriyeti’’nin Ankara Büyükelçisi Mouhammad Ebrahim Taherian Fard Saadet Partisi’ne ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunarak, Merhum, Erbakan’ı rahmetle andı ve son zamanlarda bazıları tarafından yapılan mezhepçilik konusunda uyarılarda bulundu.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
10-11-2016 09:15 - 426 Okunma
İran İslam Cumhuriyeti’’nin Ankara Büyükelçisi Mouhammad Ebrahim Taherian Fard ‘Merhum, Erbakan’ın ruhuna selam gönderiyorum. Bizim için değerli ve saygıdeğer bir şahsiyetti. Bilhassa islam alemi için” dedi.
 
 Taherian Fard, açıklamalarının devamında ise Saadet Partisi’nin iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirme de önemli katkı sunabileceğini de ifade ederek, 15 Temmuz gecesi İran’ın Türkiye’ye verdiği desteği dile getirdi.  Fard, “15 Temmuz gecesi İran, Türkiye milletinin ve devletinin yanında yer almıştır. Komşularımızın kalkınması bizim milli çıkarlarımızdandır” diye konuştu.  İslam dünyasında bir ve beraber hareket edilmesi gerektiğine de değinen Fard, “İslam dünyasında vahdet İslam devriminin prensiplerinden bir tanesidir. Mezhep farklılıklarını gündeme getirmek yanlıştır. İslam dünyasının kurtuluş yolu, Müslümanlar arasında vahdettir. Müslümanlar kendi arasında vahdet ve entegrasyonu sağlamak zorundadır” diye konuştu.
 
  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İran’ın Ankara Büyükelçisi Mouhammad Ebrahim Taherian Fard’ın ‘hayırlı olsun’ ziyareti sırasında bölgede yaşanan sorunlara değinerek mezhepçilik ve ırkçılık konusunda uyarılarda bulundu. Karamollaoğlu, “Müslümanların arasındaki benzerlikler, ittifak edecekleri konular, ihtilaf ettikleri konulardan çok daha fazladır” dedi.
 
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na ‘hayırlı olsun’ ziyaretleri sürüyor. Daha önce birçok kurum ve kuruluş ziyaretler gerçekleştirirken bu sefer de yabancı misyon şefleri ‘hayırlı olsun’ ziyaretlerinde bulunuyor. İran’ın Ankara Büyükelçisi Mouhammad Ebrahim Taherian Fard beraberindeki üst düzey bürokratlarla Karamollaoğlu’na ‘hayırlı olsun’ ziyareti gerçekleştirdi. 
 
Ziyarette kısa bir değerlendirmede bulunan Karamollaoğlu, mezhepçilik ve ırkçılık uyarısında bulundu. Karamollaoğlu, “Müslümanlar birbirinin kardeşidir. Dünyanın bu kadar karışık olduğu dönemde en önemli konu Müslümanların birlikteliği ve beraberliğidir. Erbakan Hocamız, bu konuyu her zaman ajandasının en başına koydu. Maalesef bir takım güçler hem bölgemizi karıştırmak hem de dünyada kendilerine mahsus bir hegemonya kurmak için Müslümanları bölmeye, birbirleri ile karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Kavmiyetçiliği ve mezhep farklılıklarını ön plana çıkarıp, bizleri birbirimizle kavga ettirmeye çalışıyorlar. Böyle bir kavganın kazananı olmaz. Sadece Müslümanlar kaybeder. Bizim çok ama çok titizlik göstermemiz gerekir. Ortadoğu’da meydana gelen hadiseleri hepimiz seyrediyoruz ve maalesef kaybedenler sadece Müslümanlar oluyor” dedi. 
 
İTTİFAK EDECEĞİMİZ KONULAR DAHA ÇOK
 
Müslüman ülkeler arasındaki sıkıntıların en kısa sürede atlatacağına inandığını da ifade eden Karamollaoğlu, “Birtakım yanlışlıklar bu güne kadar yapılmış olsa da akl-ı selim galip gelecek ve gerçekler gözüktüğü zaman da Müslümanlar biraz geç olsa da bir araya gelecekler. Biz bunu Erbakan Hocamızın bize bıraktığı önemli bir görev olarak görüyoruz. Müslümanların arasında benzerlikler, ittifak edecekleri konular ihtilaf ettikleri konulardan çok daha fazladır. İnşallah, bu birliktelik eninde sonunda gerçekleşecektir. Biz hem bölgemiz için hem bütün dünya için Müslüman ülkelerin inançlarından, tarihlerinden, geleneklerinden gelen temel unsurların dünyada barışı sağlamaya yeteceğine inanıyoruz. İnşallah D-8’de bunun itici gücü olacaktır. Kendi menfaatlerini her şeyin önünde tutan emperyalist ve Siyonist güçlerin dünya barışını sağlamaları mümkün değildir” değerlendirmesini yaptı. 
 
İRAN, TÜRKİYE’NİN YANINDADIR
 
Büyükelçi Mouhammad Ebrahim Taherian Fard ise ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulunarak, ‘Merhum, Erbakan’ın ruhuna selam gönderiyorum. Bizim için değerli ve saygıdeğer bir şahsiyetti. Bilhassa islam alemi için” dedi. Taherian Fard, açıklamalarının devamında ise Saadet Partisi’nin iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirme de önemli katkı sunabileceğini de ifade ederek, 15 Temmuz gecesi İran’ın Türkiye’ye verdiği desteği dile getirdi.  Fard, “15 Temmuz gecesi İran, Türkiye milletinin ve devletinin yanında yer almıştır. Komşularımızın kalkınması bizim milli çıkarlarımızdandır” diye konuştu.  İslam dünyasında bir ve beraber hareket edilmesi gerektiğine de değinen Fard, “İslam dünyasında vahdet İslam devriminin prensiplerinden bir tanesidir. Mezhep farklılıklarını gündeme getirmek yanlıştır. İslam dünyasının kurtuluş yolu, Müslümanlar 
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
10-11-2016 09:15 - 426 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
14-11-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım