Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
3. Köprü Hizmete Açıldı
İstanbul Boğazı'na yapılan üçüncü asma köprünün açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım ve birçok siyasinin katılımı ile yapıldı
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
27-08-2016 08:45 - 628 Okunma
Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım ve çok sayıda dünya liderinin katılımıyla hizmete açıldı.
 
İstanbul'un iki yakası Yavuz Sultan Selim Köprüsü'yle üçüncü kez birleşti.
 
ERDOĞAN: 31 AĞUSTOS'A KADAR GEÇİŞLER SERBEST
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın en uzun ve en geniş köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açılış sırasında yeni projelerin müjdesini verirken, 31 Ağustos gecesine kadar 3. Köprü geçiş ücretlerinin de ücretsiz olduğu ifade etti.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından notlar;
 
* Açılışını yaptığımız Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün milletimize tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum. Bu süreçte 3 Başbakan ve Sayın Gül ile birlikte çalıştık. Dalga geçenler oldu ama biz dedik ki bu yoldan dönmek yok, Halep oradaysa Arşın burada. Allah'a hamdolsun yaptık. Değerli kardeşlerim şimdi açılışını sizlerle yapıyoruz. Bu gurur duyulası milletimizle yapıyoruz. Siz farkısınız.
 
* Siz tankların, topların, helikopterlerin önünde duran bir milletsiniz. Siz onlara prim vermediniz. Size de bu eserler yakışırdı. 1. Köprü şimdi ne oldu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü oldu, onun adını siz koydunuz. 2. Köprü Fatih Sultan Mehmet Köprüsü şimdi de Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü açıyoruz.
 
"20 ARALIK'TA AVRASYA TÜNELİ'Nİ AÇIYORUZ"
 
* İnşallah Boğaz'ın altında bir Marmaray'ımız var. İnşallah 20 Aralık'ta Avrasya Tünelimizi açıyoruz. Bu güzel günümüzü, bu coşku dolu heyecan dolu günümüzü bizlerle paylaşan Makedonya Cumhurbaşkanı, KKTC Başkanı'na, Bosna Hersek Başkanı, Bulgaristan Başbakanı, Azerbaycan Başkanı ve dost ülkelerin sayın bakanlarına şahsım adına şükranlarımı sunuyorum.
 
* Biz gerçek dostlarımızı kara günlerimizde yanımızda görmekten memnuniyet duyuyoruz. Denizin üzerinden 3. defa şu anda Avrupa'dayız Asya'ya geçeceğiz. Bu köprü hem tekerlekli araç geçişini hem raylı sistemi birlikte sağlıyor olması bakımından dünyada öncü bir köprü. Şu anda iftiharla gördüğümüz bu köprü inşallah birçok şeye öncü olacak. Bunu göreceksiniz.
 
* Dünya filmleri buralarda çekilecek bunu göreceksiniz. Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Osman Gazi Köprüsü ile halkımız farklılığı hissetti mi, etti, inşallah Kanal İstanbul'un da hazırlıklarını yapıyoruz. Şimdi Çanakkale'ye de bir gerdanlık lazım.
 
* Siz nasıl bunları yaparsınız diyorlar, biz hangi milletin torunlarıyız. Bizim üzerimizde bir görev var bu görevi yapıyoruz. 2 ay önce Osman Gazi Köprüsü'nü açtık. Geçtiğimiz yıl Ağın Karamarağa Köprüsü'nü milletimize kazandırmıştık.
 
* Bunlar öyle lafla değil azimle oluyor azimle. İman öyle bir güçtür ki tekeden bile süt çıkarır demiş Atalarımız. Hemen yakınımızda inşası süren 3. Havalimanı var. İnşallah ilk etapta 90 milyon yolcu. 2018 yılının başında açıyoruz. Tamamı bittiğinde 150 milyon yolcu kapasiteli havalimanı oluyor. Bittiğinde bir numara olacak.
 
* Unutmayın güzel bir kelam vardır. Biz seferle emrolduk, zaferle değil, biz seferdeyiz, zafer Allah'a aittir. İşte bir de 3 katlı büyük İstanbul Tüneli, Boğaz'da o da var.
 
* Projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Türkiye hedeflerine adım adım ilerliyor. Ekonomide tüm göstergeler hamdolsun her şey olumlu seyrediyor. El ele vereceğiz, dayanışma halinde olacağız.
 
* İhracat ve turizmde kısmi sıkıntılar için ciddi tedbirler hayata geçiriliyor. Bu süreçte ilgili olarak şu gerçekleri görmeliyiz. 2013'ün Haziran ve Aralık saldırılarını başımız dik karşılamasaydık Türkiye bugüne ulaşamazdı. 2014 Mart, Ağustos, 2015 Haziran ve Kasım ayındaki milli irade sınavlarından başımız dik çıkmasaydık, 2016'da bölücü terör örgütünü açtığı çukurlara gömmeseydik, Türkiye bambaşka durumda olurdu. 2016 Temmuz'daki darbe girişimini durdurmasaydık nerelere salvurulacağımızı düşünmek istemiyorum.
 
* Ne dediniz tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet dedik. İnlerine gireceğiz. Dedik ve girdik. Bugün malum 11 şehidimiz var. 78 yaralımız var. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize rabbimden şifalar diliyorum. Gaziantep'te ne yazık ki DAEŞ'in 14 yaşında bir çocuğun vücuduna bomba bağlayarak kullanmasıyla 53 şehidimizde orada oldu. Bir kına gecesinde bu oldu. 100'ün üzerinde yaralı. Bunun İslamla alakası yoktur. Ellerinde taşıdıkları paçavraya bakmayın o bayrak değildir, bunun Müslümanlıkla alakası yoktur.
 
* Rabbimiz Kur'an-ı Kerim'de bunlar istismarcıdır. Rabbimiz her namaz kılanı muteber de kabul etmiyor. Rabbimiz o namaz kılanlar ki onlara lanet olsun diyor.
* Tank top 12-13-14 yaşındaki yavrulara bomba bağlıyor. Bizim dinimiz bir barış dinidir. Bunlar bizim dinimize gölge düşürdüler. Biz şehitlerimizin tümüne Allah'tan rahmet diliyorum. Bu ülke bizim vatanımızdır. Türkiye Cumhuriyeti son ve inşallah ebedi vatanımızdır.
 
* Kimsenin bu değerlere saldırmasına aşındırmasına izin vermeyeceğiz. Milletimiz bu değerleri için gözünü kırpmadan öleceğini ne yaptı gösterdi. Bilmeyenlerin öğrenmesi, görmek istemeyenlerin görmesi için her fırsatta hep beraber; tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek devlet demeyi sürdüreceğiz.
 
* Osmanlı Padişahları iyi birer şairdir. Belki bilmeyenleriniz vardır hatırlatayım adına yapılan cami Fatih Çarşamba'dadır. Malazgirt Zaferi'nin günüdür. Ağustos ayında neler var neler, Mercidabık Zaferi var, Otlukbeli Zaferi var, Belgrad Zaferi var, Kıbrıs Zaferi var, Erzurum Kongresi, Sakarya Meydan Savaşı gibi nice hadiseleri yaadettik. Senenin her günü tarihimizde önemli günü olan yıldönümlerine tekabbül ediyor.
 
* 2200 yıllık ordu, 1000 yıllık coğrafi devamlılığa sahibiz. Üstesinden gelemeyeceğiz hiçbir sorunun olmayışıdır. 15 Temmuz'da milletimizin tek vücut olarak darbecilere karşı olmasıyla tek vücut olduk. aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz. Yavuz Sultan Selim ve tüm ecdadın eserine sahip çıkabiliriz.
* Her dönem farklı fitne tohumları sürülmüştür. Kimi zaman ilerici gerici, kimi zaman sağcı solcu, kimi zaman Alevi Sünni fitnesi olmuştur. Kardeşi kardeşe düşman ettiler, ardından ellerini avuşturdular.
 
* 15 Temmuz defalarca tekrarlanan bu oyunun bozulduğu tarih olmuştur. Bu milletle övünmeyeceğiz de kimle övüneceğiz. Ruhunu ve bedenini Pelsilvanya'daki şarlatana esir etmiş küçük bir kesim dışında milletimiz İstiklalinin yanında yer almıştır.
 
* Bir tarafta şarlatana teslim edenler bir tarafta her şeyini Allah'a teslim edenler işte fark bu.
 
* PKK'yı ve DAEŞ'i kullanarak terör eylemleriyle gerçek yüzlerini bir kez daha gösterdiler. Bütün bunlara rağmen Türkiye terörle mücadelede geri adım atmayınca bir de Celabrus operasyonunu başlatınca yeni oyunlara başladılar. Artvin'de Sayın Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı bu çerçevede değerlendirmek gerekiyor.
 
* CHP MHP genel başkanları, Başbakanı, Cumhurbaşkanı ve STK'larla birlikte sergilediği Yenikapı birlik mesajı bunları çıldırtmıştır. Ben şahsım milletim adına geçmipş olsun dileklerimi sunuyorum. Kendisine soğuk kanlı duruş için teşekkür ediyorum.
 
* Bu sabah Cizre'deki polislerimizi hedef alan bombalı saldırıdaki şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Teröristleri Cizre halkı kazdıkları çukurda debelenmeye terk etmiştir. Ancak bu saldırı Cizre halkına yapılan intikam saldırısıdır.
 
* Pazar günü Gaziantep'e gidiyorum. Saldırıdan etkilenen halkın yaralarını sarmaya gidiyorum. Başsağlığı dilemeye gidiyorum.
 
* Şunu unutmayın eğer lider taşın arkasına gizlenirse, millet ordu dağın arkasına gizlenir. Onun için üzerine üzerine yürüyeceğiz.
 
* Tüm terör örgütlerini geniş tutmamızın ne kadar doğru olduğunu gösterir. Bu saldırıların bu terör örgütlerinin arkasındaki güçler kendinize çeki düzen verin.
* Türkiye'de döktüğünüz yeter, Suriye'de döktüğünüz kan yeter, Irak'ta Afganistan'da Mısır'da Tunus'ta döktüğünüz kan yeter, Pakistan'da döktüğünüz kan yeter. Pakistan Eyalet Başkanı kardeşimiz burada unuttuk kusura bakmasın.
 
* Bölge insanları sanılmasın ki kendi halinde birbirine saldırıyor. Hayır barışı huzuru çok çabuk bulacaklar. Bu karanlık dönemin bir sonu mutlaka vardır.
* Bu konuda elimizden gelen tüm çabayı harcayacağız. Bu anlayış birliğine tüm halkların çok kısa sürede ulaşacağını biliyorum. Kardeşlerim unutmayın beraber yürümeye devam edeceğiz. Bu düşünceler şimdi bir müjde veriyorum size.
 
* Buraya az harcama yapılmadı, adil olacağız. İnşallah 31 Ağustos gecesine kadar köprüden geçiş ücretsiz olacak. Hepinize saygılarımı sevgilerimi sunuyorum.
 
BAŞBAKAN YILDIRIM: İSTANBUL TRAFİĞİ RAHATLAYACAK
 
Dünyanın en geniş ve en uzun asma köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım katılım ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan katılım sağladı.
 
Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile otoyol ve bağlantı yollarının açılış törenine ayrıca TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife, Bosna Hersek Başkanlık Konseyi Başkanı Bakir İzetbegoviç, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif, Sırbistan Başbakan Yardımcısı Rasim Ljajic ve Gürcistan Başbakan Birinci Yardımcısı Dimitri Kumsisihvili'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda yabancı devlet adamı da katılıyor.
 
BAŞBAKAN YILDIRIM: BU SADECE BİR KÖPRÜ DEĞİL, BİR SANAT ESERİ, MÜHENDİSLİK HARİKASIDIR
 
Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından notlar;
 
* Ey ay yıldızlı bayrak dalgalandığın yerde ne korku ve keder gölgende bana da bir yer ver. Sabah olmasın gün doğmasın ne çıkar Türkiye'ye ay yıldızın ışığı yeter.
 
* Bugün İstanbul için büyük bir gün, 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi'nin yıldönümü, Sultan Alparslan'ın ruhu şaadolsun. Sultan Fatih Mehmet Ağa'nın ruhu şaadolsun. 15 Temmuz'da Türkiye'nin geleceği için demokrasinin yaşaması için hayatlarını veren şehitlerin ruhu şaadolsun. Gazilerimize Allah şifalar versin.
 
* Bugün büyük taaruzun yıldönümü. Büyük taaruzda Türk'ün esareti kabul etmeyeceğini gösteren gündür. Bugün Alparslan'ın Gazi Mustafa Kemal'in ordularının Fırat Kalkan'ın operasyonu yürüttüğü gündür.
 
* Yahya Kemal ne güzel söylemiş; Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galib e, galip edecek inşallah ya Rabbi.
 
* Bu eşsiz şehir 79 milyonun bir özetidir. Değerli kardeşlerim şunları sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu sadece bir köprü değil bir sanat eseri, bir mühendislik harikasıdır.
 
* En geniş köprüdür, en uzun köprüdür. En uzun eserleri, en geniş köprüleri, Marmaray gibi projeleri yapmak size yakışır, sizin evlatlarınıza, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yakışır.
 
* 11. Dönem Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül bey ve dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'la 3 yılda bitecek dedik, 2 yıl sonra gazete köprüden 2 tane direk kaldı dediler, o başlıkları atanlar bugün görsünler Yavuz Sultan Selim'i.
 
* Biz sizinle gurur duyuyoruz. Padişah ne diyor biliyor musunuz? Cesaret insanı zafere, korkaklık ölüme götürür diyor, biz korksaydık 15 Temmuz gecesi bir daha aydınlanmayacaktı.
 
* Ama Cumhurbaşkanımız gidin meydanlara dedi, gittiler meydanlara Allah sizden razı olsun. En az 3 ay köprü için güzergahları inceledik. 4 tane güzergah inceledik. Sonunda en doğru yeri bulduk. İşte Boğaz'ın en kuzeyinde Karadeniz'in girişinde bu tarihi eseri İstanbul'a kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
 
* Değerli hemşerilerim bu köprü sadece İstanbul'a hizmet etmiyor, Londra'ya kadar giden tarihi İpek Yolu'ndaki bütün yolculuklara hizmet ediyor. En güzel eserlerin başında geliyor.
 
* Yavuz Sultan Selim Köprüsü yarın hizmete girecek. Köprünün özelliği şu; Yavuz Sultan Selim'den geçen bütün otobüsler, tırlar artık şehir içine giremeyecek. Hepsi Yavuz diyecek. Böylece İstanbul'un trafiği de biraz daha rahatlayacak.
 
* Ardından Osman Gazi karşılarına çıkacak sonra ver elini Bursa, İzmir. 14 yılda Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye'ye 18 bin kilometre üzerinde yeni bölünmüş yol yaptık.
 
* Havayolunu halkın yolu yaptık. Yurdun her köşesini donattık neden yaptık, çünkü biz ülkemizi milletimizi seviyoruz. Halka hizmet hakka hizmettir diyoruz. Onun için yaptık. Türkiye'nin bu kutlu yürüyüşünü çekemeyenler var. Ama varsın olsun, onların oyunları planları varsa, hakkın da halkın da bir planı var. Sizler oldukça, bize karada da havada da denizde de ölüm yok.
 
* Sevgili hemşerilerim, aziz İstanbullular bugün İstanbul'un çok önemli bir eserini hayata geçiriyoruz. Bununla işimiz bitmiyor, daha çok işimiz var. Sultan Fatih Mehmet gemileri karadan denize indirdi, Recep Tayyip Erdoğan da trenleri arabaları denizin altından geçirdi. Fatih'in torununa da bu yakışır. Kıskanıyorlar.
 
* Canımızla kanımızla mücadelemize devam edeceğiz. Ne bölücülere, ne darbecilere teslim etmeyeceğiz. Yavuz Sultan Selim ne diyor biz bunca meşakkate alkış uğruna katlanmadık, halis niyetimiz rızayı ilahidir.
 
* Medeniyet yolculuğunda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Hanımlar 15 Temmuz gecesini unutmuyoruz, ülkeye sahip çıktınız. Gençler Türkiyemize sahip çıktınız.
 
* Bu eserin yapılmasında emeği geçen yüklenici firmaya ayrıca Ulaştırma Bakanlığı'nın bakan başta olmak üzere görev yapan bakanlarına, tüm çalışanlarına, emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ama en büyük gayret bize önderlik yapan Recep Tayyip Erdoğan'dır.
 
* Daha çok ama çok projeler gerçekleştireceğiz. Memleketimizi parmakla gösterilen ülkeler arasına sokacağız. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.
 
ULAŞTIRMA BAKANI ARSLAN: BU PROJE BİRÇOK İLKİ İÇERİYOR
 
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın konuşmasından notlar;
 
* Biz aile olarak sizlere dünden daha fazla muhtacız. 15 Temmuz dahil hainlerin hainliklerine inat biz gecemizi gündümüze katacağız.
 
* Sizin liderliğinizde Başbakanımız, kabinedeki arkadaşlarımız dünden daha çok çalışacağız. Bu proje birçok ilki içeriyor. Bunların fikir babaları olan sizler olduğundan bunlara girmiyorum.
 
* Dünden daha çok çalışacağız. Siyasetimizde başlayan YİD projeleri Amerika'da doktora dersi olarak okutuluyorsa bunlar sizin ileri görüşünüz sayesinde.
 
* Bundan sonra da yine dünyada gıpta ile izlenecek Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin projesi denecek birçok projeyi hizmete sokacağız.
 
* Mühendisinden teknikerine teknisyenine işçisine hepsine çok çok teşekkür ediyoruz. Sizlere saygılar sunuyoruz. Projemiz ve bağlantı yolları dünyaya hayırlı olsun diyorum.
 
İSMAİL KAHRAMAN: AĞUSTOS AYI BİZİM ZAFER AYIMIZDIR
 
TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın konuşmasından notlar;
 
* Değerli Cumhurbaşkanım bugün 3 yıl önce temelini sizin attığınız eserin açılışını yapmak bahtiyarlığını yaşıyoruz. İstanbul'un Fethi'nde temelini attığımız projeyi açıyoruz, hayırlı olsun.
 
* Ağustos ayı bizim zafer ayımızdır, şimdi de teknolojik bir zaferin açılışındayız. 26 Ağustos 1071 Anadolu'ya giriş yılımızdır.
 
* Köprülerimiz tarihi taşıyor, eğer biz tarihe sahip çıkmazsak köksüz ağaç gibi kururuz. İnşallah bu eserlere daha nicelerini katacağız. Bütün emek verenlerden Allah razı olsun.
 
ABDULLAH GÜL: İNANIYORUM Kİ İSTANBUL'DA HAYAT KOLAYLAŞACAK
 
Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün konuşmasından notlar;
 
* Bundan 3 sene önce o zaman yine burada konuşmuş, bu köprünün adının Yavuz Sultan Selim olduğunu açıklamıştık. Bütün insanlığa hayırlı olsun.
 
* Köprüyle birlikte muhteşem otobanlarda çalışmalar devam ediyor. İnanıyorum ki İstanbul'da hayat kolaylaşacak. Bu köprünün yapılmasında en çok emeği geçenleri en iyi bilen benim.
 
* Ondan sonra değerli Başbakan Binali Bey'in ilk hükümetimizi kurduğunda o günkü kabinemde ulaşımda havadan denizden karadan Türkiye'ye çok önemli eserler kazandıran Sayın Başbakan, onlarla birlikte çalışan bütün kabine üyelerimiz bütün onayları veren partilerimiz hepsinin çok büyük katkısı var.
 
* Hepsinin hazırlanmasında önümüzde getirilmesinde şüphesiz ki hepsinin emeği var. Bu yolları vaktinden önce yapan bütün emeği geçen mühendisleri tebrik etmek gerekir.
 
TÖRENE KİMLER KATILDI?
 
Törende Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife, Bosna Hersek Başkanlık Konseyi Başkanı Bakir İzetbegoviç, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif, Sırbistan Başbakan Yardımcısı Rasim Ljajic, Gürcistan Başbakan Birinci Yardımcısı Dimitri Kumsisihvili’nin yanısıra çok sayıda ülkenin ulaştırma ve ekonomi bakanları da yer aldı.
 
DÜNYANIN EN GENİŞ KÖPRÜSÜ
 
Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında İstanbul Boğazı'na inşa edilen köprü, dünyanın en geniş köprüsü unvanını alacak. Yatırım maliyeti 3 milyar dolar olan, 148 kilometre uzunluğundaki Odayeri-Paşaköy kesimi üzerindeki köprünün, gidiş ve geliş istikametlerinde 4’er karayolu şeridi ile ortada 2 demiryolu şeridi olmak üzere toplam 10 ulaşım şeridi olacak.
 
Köprü, raylı geçiş sisteminin aynı tabliyede olması nedeniyle de dünyada ilk olacak. Genişliği 59 metre, kule yüksekliği 322 metre olan köprü, bu konuda da bir rekor kıracak. Bin 408 metre açıklığa sahip ve toplam uzunluğu 2 bin 164 metre olan köprü, bu özelliğiyle de "üzerinde raylı sistem bulunan dünyanın en uzun asma köprüsü" unvanını alacak. 
 
135 BİN ARAÇLIK GARANTİ
 
Yatırım maliyeti 3 milyar dolar olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü özel sektör işletecek. Köprüde, günlük 135 bin "otomobil eşdeğer" trafik geçişi için idare garantisi de bulunuyor.
 
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
27-08-2016 08:45 - 628 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
15-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım