Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Abbas: Müzakereleri başlatmaya hazırız
Kerry'nin açıklamalarını değerlendiren Abbas, anlaşmaların uygulaması durumunda barış müzakerelerini yeniden başlatmaya hazır olduklarını söyledi
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
29-12-2016 07:58 - 401 Okunma
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin İsrail-Filistin sorununa yönelik çözüm önerisine ilişkin, Filistin yönetiminin İsrail ile barış müzakerelerini yeniden başlatmaya hazır olduğunu açıkladı.
 
Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Genel Sekreteri Saib Ureykat, Ramallah'taki başkanlık merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Abbas'ın yazılı açıklamasını okudu.
 
Abbas açıklamasında, "İsrail'in Doğu Kudüs dahil Yahudi yerleşim birimlerinin inşasını durdurması ve karşılıklı imzalanan anlaşmaları uygulaması durumunda barış müzakereleri yeniden başlatmaya hazırız." ifadesini kullandı.
 
Tarihi belirli, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) son kararı dahil uluslararası yasa ve kararlara dayalı müzakerelere bağlılıklarını belirten Abbas, "Arap girişimi ve uluslararası kaynaklara dayalı, İsrail işgalinin tamamen sonlanması ve başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devletinin inşasını öngören, adaletli, kapsayıcı ve kalıcı bir çözüme ulaşılabileceğine ilişkin tam bir kanaate sahibiz." değerlendirmesinde bulundu.
 
Ayrıca Devlet Başkanı Abbas, barış sürecinin başlatılmasını öngören uluslararası konferansın gerçekleştirilmesi için Filistin yönetimi ile Fransa arasındaki iş birliğinin sürdüğünü hatırlattı.
 
ABD Dışişleri Bakanı Kerry açıklamasında, iki devletli çözümün İsrailliler ve Filistinliler arasında adil ve kalıcı bir barışı sağlamanın tek yolu olduğuna dikkati çekerek, "Birleşmiş Milletlerdeki oylama, iki devletli çözümün korunmasıyla ilgiliydi ve biz de bundan dolayı destek verdik." ifadesine yer vermişti.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
29-12-2016 07:58 - 401 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
10-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım