Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
ABD'nin Beslediği İŞİD'in Yenilgilerine Siyonistler Ağlıyor
Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Lübnan'ın doğu bölgelerinin teröristlerden temizlenmesi dolayısıyla yaptığı konuşmada; "Bu gün, Lübnan ve tüm Ortadoğu için tarihi bir gündür" ifadesini kullandı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
29-08-2017 09:02 - 177 Okunma
 Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, ülkesinin doğusunda terör örgütü IŞİD'e karşı mücadelede elde edilen zaferlere ilişkin bir konuşma yaptı.
 
Nasrallah: IŞİD savaşın başından beri ateşkes istiyordu, savaş iki cephede devam ediyordu ve IŞİD çıkmaza girince yenileceğini anladı ve teslim oldu.
 
Terör örgütü IŞİD’le başlatılan müzakerelere işaret eden Hasan Nasrallah; “Müzakerede bu örgüt tarafından kaçırılan Lübnanlı askerlerin serbest bırakılması ile tüm şehitlerimizin cenazelerinin teslim edilmesi bir ön şart olarak ortaya koyuldu” dedi.
 
Hasan Nasrallah, Lübnan’ın doğusundaki gelişmelerin siyasi ve askeri açıdan IŞİD için büyük bir hezimet olduğuna dikkati çekti.
 
Terörle mücadelede özellikle el Curud bölgesinde Lübnan ordusunun büyük bir rol oynadığını belirten Hasan Nasrallah, bu zaferin bölgede elde edilen zaferlerin bir parçası olduğunu ifade etti.
 
Seyyid Hasan Nasrallah, sözlerini şöyle sürdürdü: IŞİD’in Musul, el Badiye, Deyrezor, Halep ve Rakka’nın güneyinde kalıcı olarak yenilgiye uğratılması Suriye-Lübnan sınırındaki unsurlarını da etkileyerek hayal kırıklığa uğrattı.
 
ABD’nin terör örgütü IŞİD’i beslediği günden güne daha da netleştiğini dile getiren Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri, ülkesinin doğusundaki mücadelede elde edilen başarılarla ilgili olarak; “28 Ağustos 2017 günü bölge ve Lübnan tarihinde zafer günü olarak yazılacaktır. Zira şu anda Lübnan topraklarında hiçbir IŞİD’li terörist bulunmamaktadır.” şeklinde konuştu.
 
IŞİD; bütün dinleri ve kültürleri yok etme projesidir ve şimdi IŞİD’in yenilgisine ağlayan kişi Siyonist rejim Başbakanı Netanyahu’dur.
 
IŞİD’in; Suriye’de, Kalemun’da ve Irak’ta yenilgisine ağlayanlar Siyonistlerdir. El Curd Savaşı İsrail’in projesinin yok edildiği savaştır.
 
Biz, işgalci Siyonistleri ve tekfirci teröristleri Lübnan’dan çıkarmayı başardık.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
29-08-2017 09:02 - 177 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
10-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım