Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
ABD yeni bir örgüt daha kurdu: Ceyş el Suriye el Cedit
ABD tarafından oluşturulan, Yeni Suriye Ordusu (Ceyş el Suriye el Cedit) adı verilen örgüt için Haseke ve Deyrizor’da üç kamp oluşturuldu.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
27-12-2017 08:06 - 183 Okunma
Suriye’de 2 yıldır PKK ile birlikte ülkenin üçte birini işgal eden ABD, PKK terör örgütünü kamufle amaçlı yeni bir terör yapılanması kurdu. “Ceyş el Suri, el Cedit” ismi verilen kamufle terör örgütü için Hasek’e ve Deyl Zor’da 3 özel kamp tahsis edildi. 2 bin 500 militan bu amaçla PKK’dan tabela örgüte nakledildi.
 
Yeni örgütün flama, kıyafet ve göstermelik yönetim kadroları sömürge valisi Brett Mcgurk tarafından belirlendi.Kandil'den yönetilecek yeni bir örgütün peşinde olan ABD, içinde hem PKK hemde DAEŞ'lierin bulunduğu kampta eğitim vermeye başladı.
 
 “Ceyş el Suri, el Cedit” ismi verilen kamufle örgütü için Hasek’e ve Deyl Zor’da 3 özel kamp tahsis edildi.Yeni örgütün flama, kıyafet ve göstermelik yönetim kadroları Brett Mcgurk tarafından belirlendi.
 
 İlk etapda 2 bin 500 militan PKK’dan tabela örgüte nakledildi. ABD’nin kara ve havadan sevkettiği tüm silah ve cephane de yeni örgüte devredilecek.
 
 'Yeni Suriye Ordusu’ örgütünün Komutanlığını Muhaned Talaa yürütüyor
 
 İlk olarak Rusya'nın ortaya çıkardığı bilgilere göre ABD, kurduğu kamplarda özel olarak yetiştiriyor. Yetiştirilenler arasında DAEŞ'liler de bulunuyor.
 
 Rusya Savunma Bakanlığı'nın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:
 
 "ABD'nin DEAŞ'ı yok etme konusunda kararlı olduğuna dair açıklamalarına rağmen, koalisyon, Suriye'de kalan militanlarla işbirliğine devam ediyor. ABD'li özel operasyon güçlerinden eğitmenlerin yönetiminde, sığınmacı kampı yakınlarında farklı terör örgütü militanları eğitiliyor ve'Yeni Suriye Ordusu'isimli yeni bir silahlı oluşum kuruluyor."
 
 ABD'NİN KURDUĞU 4. ÖRGÜT
 
 ABD tarafından Deir ez Zor bölgesinde petrol sahalarını koruma amaçlı kurulan “Ceyş Suriy Cediyd” “CSC” ABD’nin 2014 yılından bugüne işbirliğini gizleme amaçlı kurduğu 4. örgüt olma özelliği taşıyor. 
 
 DEAŞ saldırılarını bahane ederek 2014 yılında Suriye’ye yerleşmeye başlayan ABD, ilk olarak PYD’ye silah ve cephane desteği sağladı. PYD’nin Öcalan, Kandil ve PKK sembollerinde ısrar etmesi, ABD’yi tabela arayışına sevk etti. Bu kapsamda ilk paravan örgüt ilanı 2015 yılı başlarında Burkan el Fırat ile başladı.
 
 Burkan el Fırat projesinde istediği sonucu elde edemeyen Pentegon, 2015 yılı Ekim ayında Suriye Demokratik Güçlerini kurdu. PKK ile işbirliğini kamufle amaçlı kurulan tüm bu örgütlerin isimleri değişse de yönetim kadroları hep aynı kaldı. Elder Halil, Şahin Cilo ve Bahoz Erdal her 3 örgütün de tepesindeki elebaşları oldu.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
27-12-2017 08:06 - 183 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
19-01-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım