Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
ABD’de Sokak Olayları Tüm Ülkeye Yayılmaya Başladı
Irkçı ve karşıt grupların, Virginia Eyaleti’nde başlattığı sokak olayları tüm ülkeye yayılmaya başladı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
15-08-2017 13:35 - 175 Okunma
Olaylardan ABD Başkanı’nı sorumlu tutan binlerce kişi “Trump’a hayır” sloganları attı. Gösterilerin devam edeceği duyurulurken, 3 kişi gözaltına alındı.
 
ABD’de şiddet olayları nedeniyle olağanüstü hal ilan edilen Virginia eyaletinin Charlottesville kentindeki ırkçı gösteriler, New York başta olmak üzere farklı kentlerde protesto edildi.
 
Charlottesville’deki ırkçı saldırılar, New York, Los Angeles, Denver, Seattle, San Francisco ve Chicago gibi büyük kentlerin yanı sıra ülke genelinde kınandı. Protestoların hedefinde, Virginia’daki saldırıların sorumlusu olarak görülen Neonaziler ve Ku Klux Klan (KKK) gibi ırkçı gruplar kadar ABD Başkanı Donald Trump da yer aldı.
 
New York’taki gösteriler, Brooklyn’deki Grand Army’de düzenlenen anma töreni ve protesto eylemiyle başladı. Times Meydanı’nda toplanan grup, Charlottesville’deki ırkçı olayları kınadı.
 
Meydandan Trump Tower’a kadar yürüyen göstericiler, yol boyunca “KKK’ya hayır, faşist Amerika’ya hayır, Trump’a hayır” sloganları attı. Columbus Circle ve Union Meydanı’nda toplanan değişik gruplar da Trump Tower’a yürüdü. New York polisi, gösteriler nedeniyle yoğun güvenlik önlemleri aldı.
 
Trump Tower yakınındaki 3 gösterici “düzeni bozan davranışta bulundukları” gerekçesiyle gözaltına alındı. Göstericiler, Trump ve ırkçılık karşıtı eylemlerine devam edeceklerini açıkladı.
 
Charlottesville kentindeki ırkçıların yaptığı gösteriyi protesto eden ırkçılık karşıtı grubun üzerine araba sürülmesi sonucunda bir kişi yaşamını yitirmiş, birçok kişi yaralanmıştı. Irkçı grupların protestolarını izlemekle görevli olduğu belirtilen bir polis helikopterinin olayların meydana geldiği yerin uzağında, bir golf sahası yakınında düşmesi sonucu polis teşkilatı mensubu 2 kişi hayatını kaybetmişti.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
15-08-2017 13:35 - 175 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
13-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım