Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Ala Talabani: Barzani’nin partisi KDP, başkalarını referanduma zorladı
Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği Partisi (KYB) yetkililerinden biri, Mesut Barzaninin liderliğindeki KDP’nin Kürdistan bölgesinde referanduma gidilmesi konusunda öteki tüm grup ve partileri zorladığını bildirdi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
19-10-2017 08:51 - 111 Okunma
İRİB haber ajansının bildirdiğine göre Irak’ın el-Hades televizyonuna açıklamada bulunan Irak’ta Kürdistan Yurtseverler Birliği Partisi (KYB) Yetkililerinden Ala Talabani, “biz, KYB’nin bağdat yönetimi ile müzakerelerde bulunulması zaruretini bildiren kanadına mensubuz. Referandum meselesinde de onun ertelenmesini ve uluslararası planların kabul edilmesini ısrarla istedik. Ama ne yazık ki referandum zorla bize kabul ettirildi ve şimdi de onun olumsuz sonuçlarını görmektesiniz” dedi.
 
barzani karadının kendi partisi yetkililerini hıyanetle ve İran’la işbirliğinde bulunmakla suçlamasını hatırlatan Talabani, Besut Barzani’nin Peşmerge güçlerinin direkt komutanı olduğunu, bu güçlerin Barzani’nin direktifleri doğrultusunda hareket ettiklerini, madem KYB partisi güçleri geri çekildiler Barzani’nin kendi partisi güçlerinin niçin geri çekildiğini sordu.
 
Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği Partisi (KYB) yetkililerinden Ala Talabani ayrıca Irak başbakanı İbadinin sürekli olarak KYB yetkilileri ile temas halinde olduğunu ve Kerkükle ilgili olarak anayasa çerçevesinde bir anlaşmanın sağlanmasına çalıştığını, fakat KYB’de karar alıcı liderlerin Irak yönetimine karşı olduklarını ve Barzani ile işbirliği içinde bu teklifleri reddettiklerini ve görüşmelere açılan tüm kapıları kapattıklarını söyledi.
 
Ala Talabani, Irak’ın eski müteveffa cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin, Kerkük’ün tüm Irak halklarına ait olduğunu ve tek bir etnik grubun bu şehirde üstünlük elde edemeyeceğini ve idaresinin de ortaklaşa sürdürülmesi gerektiğini belirttiğini söyledi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
19-10-2017 08:51 - 111 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
22-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım