Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Aleviler tedirgin: IŞİD militanının üstünden cemevi fotoğrafları çıktı
Gaziantep'te önceki gün yakalanan bir IŞİD'linin üzerinden cemevi fotoğrafının bulunması üzerine güvenlik güçleri, cemevi etrafında yoğun güvenlik önlemleri aldı. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, 24 saat nöbet tutulduğu ifade edildi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
19-09-2016 09:25 - 375 Okunma
Gaziantep'te önceki gün yakalanan bir IŞİD'linin üzerinden cemevi fotoğrafının bulunması üzerine güvenlik güçleri, cemevi etrafında yoğun güvenlik önlemleri aldı. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, 24 saat nöbet tutulduğu ifade edildi.
 
T24'te yer alan habere göre, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, konuyla ilgili "IŞİD her açıklamasında Alevilerin hedef olduğunu sürekli dile getirdi, ama ne yazık ki o zaman hükümet yetkilileri bunları dikkate almıyorlardı. IŞİD'linin üzerinden cemevinin fotoğraflarının çıkması, saldırı hazırlığının yapıldığının somut göstergesidir. Suriye politikasını Sünni mezhebi üzerinden yürüten hükümet Alevileri hedefe koydu" diye konuştu.
 
24 SAAT NÖBET TUTUYORUZ'
Alevi vatandaşlar ve sivil toplum örgütü temsilcileri, hükümetin gerekli önlemleri almasını istedi. Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Ali Balkız "Alevileri ve cemevlerini yıllardır yadsıyan, yok sayan, hakaret eden, bu anlamda gericilerin, yobazların, şeriatçıların hedefi haline getiren AKP'nin yarattığı bir sonuçtur bu. Diyanet'in de eseridir bu aynı zamanda. Alevilerin dışında Türkiye halkının bütün olarak buna karşı çıkması gerekir" dedi. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan 24 saat nöbet tuttuklarını ifade ederek "Türkiye'yi bir kaos ortamına sürüklemenin en kestirme yolu ibadet merkezlerinde bir çatışma ortamı yaratmaktır. Aleviler olarak bizler bir tedirginlik içerisindeyiz. Güvenlik önlemlerimizi alıyoruz. 24 saat cemevlerinin etrafında nöbet tutuyoruz" diye konuştu.
 
CHP'Lİ VEKİL ERDEM'DEN İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU'YA SORU ÖNERGESİ
CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, IŞİD'in cemevlerine bombalı saldırı yapacağı ihbarlarının artmasıyla birlikte büyüyen tartışmalara ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yazılı soru önergesi vererek "IŞİD'in İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde ibadethanelere yönelik saldırı yapma ihtimaline karşı ne tür güvenlik önlemleri alınmaktadır?" diye sordu.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
19-09-2016 09:25 - 375 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
18-01-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım