Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Ankara'dan Şam'a zeytin dalı! Başbakan : Rejimsiz çözüm olmaz
Başbakan Binali Yıldırım, "Rejimi yok sayarak Suriye'de bir çözüm arayışı içine girersek daha uzun yıllar bu kaos devam eder."
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
28-01-2018 21:35 - 223 Okunma
 Ankara Şam ilişkileriyle ilgili yeni bir açıklama geldi. Başbakan Binali Yıldırım'a Şam ile bir temas olup olmayacağı soruldu. Başbakan bu soruya "Rejimi yok sayarak Suriye'de bir çözüm arayışı içine girersek daha uzun yıllar bu kaos devam eder." sözleriyle yanıt verdi 
 
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'ye uzattığı zeytin dalı, diplomasinin de önünü açıyor. Ankara'dan peş peşe Şam'la diyalog açıklamaları geliyor. 
 
Başbakan Binali Yıldırım İstanbul'da Beyoğlu sohbetlerine katıldı. Gündeminde Afrin'deki "Zeytin Dalı Harekâtı" vardı. Harekâtın nedenlerini anlattı. Toplantıda Türkiye'nin Suriye hükümetiyle doğrudan teması olup olmadığı da soruldu. "Rejimsiz çözüm olmaz" dedi. 
 
Başbakan Yıldırım, "Esed ile bizim doğrudan bir temasımız yok. Afrin olayında da Rusya üzerinden ve daha alt düzeyde temaslar söz konusu oldu. (...) Ama geldiğimiz noktada rejim bir vaka, bir hakikat... Yani rejimi yok sayarak Suriye'de bir çözüm arayışı içine girersek daha uzun yıllar bu kaos devam eder. O yüzden tabii ki çözümde rejim de olacak ama Suriye'nin tüm etnik grupları bu çözümde yer alacak. Kimler yer almayacak? Eline silah almış, terör faaliyeti içinde olan, masum, sivil insanları katledenler bu masanın hiçbir yerinde olmayacak. Bizim şartımız bu, bunu baştan beri savunuyoruz." ifadelerini kullandı. 
 
Yıldırım, Amerika ile ilişkilerde yaşanan gerginlikle ilgili bir soru de "ABD ile ilişkilerimiz sadece YPG değil, FETÖ meselesi yüzünden gerildi." dedi. 
 
Amerika'nın FETÖ konusunda vurdumduymaz davrandığını söyleyen Yıldırım, "ABD'nin Türkiye ile ilgili nerede duracağını açık ve seçik olarak ortaya koyması lazım." diye konuştu.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
28-01-2018 21:35 - 223 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
22-02-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım