Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Artık İsrail ile Çatışmaya Yeteri Kadar Vaktimiz Var
Hizbullah Genel Sekreteri, Filistin Halk Kurtuluş Cephesinden bir heyet ile gerçekleştirdiği görüşmede, “Direniş ekseni şimdi İsrail ile olan çatışmaya odaklanmak için yeterli zamanı buldu” ifadesinde bulundu.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
21-12-2017 08:47 - 167 Okunma
Filistin Halk Kurtuluş Cephesinden üst düzey bir heyet Lübnan’a ziyarette bulunarak Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah ile görüştü.
 
Nasrallah, saatlerce süren bu görüşmede, Amerika tarafından Kudüs’ün resmi olarak İsrail’in başkenti tanınmasını yeni bir Balfour Deklarasyonu olarak nitelendirdi.
 
Seyyid Hasan Nasrallah şu ifadelerde bulundu: ‘Direniş ekseni terörle mücadelede birçok başarı elde etmiştir ve şimdi, İsrail ile olan çatışmaya odaklanmak için yeterli zamanı bulmuştur.’
 
Nasrallah Filistinlilerin mücadelesini takdir ederek, milli birliğin korunmasını istedi.
 
Hizbullah Genel Sekreteri sözlerine şöyle devam etti: ‘İntifada sonuç verinceye ve amacına ulaşıncaya kadar, Filistin halkının imkanları bu intifadanın hizmetinde olmalıdır.’
 
Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Genel Sekreter Yardımcısı Ebu Ahmed Fuad’ın başkanlığındaki bu heyet, Nasrallah’la Arap ülkelerinin durumu, uluslararası konular, Filistin meselesi ve Donald Trump’ın Kudüs hakkındaki kararı ile ilgili olarak görüş alışverişinde bulundu.
 
Heyet bu görüşmede, Filistin Halk Kurtuluş Cephesinin İsrail’e karşı tüm faaliyetlere ve işgal karşısında direniş için ortak bir program oluşturulmasına katılacağını vurguladı.
 
Hizbullah Genel Sekreteri birkaç gün önce de Fetih Hareketi ile görüştü. İki taraf bu görüşmede, Filistin meselesi, Amerika’nın Kudüs hakkındaki son kararı ve Suriye ve bölgedeki son gelişmeler üzerine konuştu.
 
İki taraf aynı zamanda, bu ilişkilerin güçlenmesi ve mevcut şartların da gerektirdiği gibi, ortak iş birliğini güçlendirmek için gerekli imkanların sağlanması adına görüşmelerin devam etmesi üzerinde anlaştı.
 
Bu görüşme, Amerika Başkanı Donlad Trump’ın 6 Aralık’ta Beyaz Saray’da yaptığı bir konuşmada Kudüs’ü Siyonist Rejimin başkenti olarak tanıma kararını açıkladığı ve hükümetine Amerika Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınması için gerekli hazırlıkları yapmaları emrini verdiği ve Trump’ın bu kararının dünya genelinde kınanmayla karşı karşıya kaldığı bir dönemde gerçekleşti.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
21-12-2017 08:47 - 167 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
15-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım