Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
ARTVİN'DE CHP KONVOYUNA YAPILAN SALDIRIDA 1 ASKER ŞEHİT OLDU 2 ASKER YARALI
Artvin'de CHP konvoyuna yapılan saldırıda 1 asker şehit oldu 2 asker yaralı. Artvin'de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu konvoya yapılan terörist saldırı da ağır yaralanan jandarma erinin şehit olduğu, biri astsubay 2 askerin de yaralandığı öğrenildi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
25-08-2016 14:02 - 782 Okunma
"JANDARMA ARACIMIZA ATEŞ AÇILMIŞTIR"
 
İçişleri Bakanı Efkan Ala, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna saldırıya ilişkin, "Konvoyunun korumasını sağlamak üzere görevlendirilmiş ve öncülüğünü yapan jandarma aracımıza terörist unsurlarca ateş açılmıştır. Bu ateş sonucu aracı kullanan jandarma er başından ağır yaralanmıştır, iki astsubay da hafif yaralanmıştır." dedi.
 
Bakan Ala, Gölbaşı Polis Akademisinde komiser yardımcılarının mezuniyet töreni öncesi, çatışmaya ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 
"3 YARALIMIZ VARDIR"
 
Ala, "Konvoyunun korumasını sağlamak üzere görevlendirilmiş ve öncülüğünü yapan jandarma aracımıza terörist unsurlarca ateş açılmıştır. Bu ateş sonucu aracı kullanan jandarma er başından ağır yaralanmıştır, iki astsubay da hafif yaralanmıştır. Toplam, 3 yaralımız var." diye konuştu.
 
Kılıçdaroğlu ile telefonla görüştüğünü ve durumu değerlendirdiklerini aktaran Ala, Kılıçdaroğlu'nun iyi olduğunu bildirdi.
 
Bakan Ala, Kılıçdaroğlu'na üzüntülerini ilettiğini, onun da metanetle karşıladığını belirterek, Başbakan Binali Yıldırım ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da telefonda görüştüğüne dikkati çekti.
 
"O BÖLGEDE ÇOK CİDDİ BİR OPERASYONEL FAALİYET YÜRÜTÜLMEKTEDİR"
 
Ala, sözlerine şöyle devam etti:
 
"Biz seyahatin en güvenli bir biçimde geçmesi için, tabi orada kritik bazı unsurlar var, tedbirler alınmıştı, o tedbirlere yönelik aynı zamanda. Şimdi kendisini daha güvenli araçlarla, istediği yere götüreceğiz. Bunun için Emniyet Müdürümüz de konvoydaydı, oradaydı. Gerekli tedbirleri bundan sonrası için de hem operasyon anlamında hem seyahatin güvenli bir biçimde tamamlanması için gerekli tedbirler alınıyor, alındı.
 
"KENDİSİYLE DE KONUŞTUK"
 
Biz de o bölgeye hem seyahatte kullanılmak üzere hem de diğer konularda yardımcı olunması maksadıyla helikopter de gönderdik. Kendisiyle de konuştuk. Bu terörist unsurlar, bölücü terör örgütü, Ordu'da, Giresun'da Karadeniz'e açılma niyetiyle terörist faaliyetlerde bulunmaktadır. Geçenlerde biliyorsunuz Ordu Gölköy'de bir terörist, silahlarıyla ölü ele geçirildi. Jandarmamız ve polis özel harekatımızla, o bölgede çok ciddi bir operasyonel faaliyet yürütülmektedir. İnşallah bu konuda da bu işi gerçekleştiren alçaklar da o bölgede yakalanıp, takip edilip, gereği yapılacaktır "
 
CHP tabanına, yönetimine, bütün millete ve devlete geçmiş olsun dileklerini ileten Ala, Kılıçdaroğlu'na olay karşısındaki tutumu dolayısıyla teşekkür etti.
 
"ÖNCÜ JANDARMA ARACINDA HASAR VAR"
 
Hep birlikte çaba sarf edilmesi gerektiğini vurgulayan Ala, terörün uluslararası boyutu ve Türkiye'deki durumunun bilindiğini, birlikte hareket edilerek meselenin üstesinden gelineceğini ifade etti.
 
Ala, Kılıçdaroğlu ile ilgili bir sorun olmadığını, programının da kendi istediği şekilde devam ettireceğini belirtti.
 
"CHP konvoyundan isabet alan araç var mı? sorusu üzerine Ala, "Yok" yanıtını verdi.
 
Bakan Ala, "Örgüt kesin mi?" sorusuna karşılık ise, şu yanıtı verdi:
 
"KESİN OLARAK PKK"
 
"Arkadaşlarımızın söylediği kesin olarak PKK ve onlara yönelik operasyon başladı. Orada güvenlik unsurlarımız vardı, böyle bir şey olunca hemen operasyon da başladı. Başka araçta herhangi bir sorun yok. Sadece öncü emniyeti sağlamak üzere görevlendirilen araçlardan birinde. Öncü jandarma aracında hasar var ve onun içindeki kişiler, iki astsubay hafif, bir sürücü er ağır yaralı. Onun dışındaki araçlarda herhangi bir şey yok."
 
"DAHA GÜVENLİ YERE ALINIYOR"
 
"Kılıçdaroğlu'nun halen olay yerinde olup olmadığının" sorulmasına karşılık Ala, "Oradan şu anda daha güvenli yere doğru alınıyor. Şavşat'a intikal ettiriliyor. Ondan sonra da oradaki program bizim de kendisine önereceğimiz belki hava unsurlarıyla, helikopterlerle sağlanacaktır. Bu haince saldırı, milletimize, bütün ülkemize yapılmıştır. Bu saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin yakalanıp cezalandırılması için bütün faaliyetler başlamıştır." dedi.
 
"Hedef CHP midir?" sorusuna karşılık da Ala, şunları kaydetti:
 
"Sayın Genel Başkanın konvoyuna yapılmıştır bu. Teröristin amacı ne olursa olsun, onu şuraya yönelikti, anamuhalefet partimize yönelik, partimizin genel başkanına ki... Ana muhalefet partimizin genel başkanına yapılmıştır. Biz bunu bütün hepimize yapılmış olarak alırız. Orada hedef şuydu, buydu, teröristin hedefinin ne olduğunun ne önemi var. Sonuçta bu ülkenin ana muhalefet partisinin genel başkanı bir yerden bir yere intikal ederken, teröristler konvoyunun öncü güvenlik almakla görevli aracına saldırıyor. Bu durum yeterince açıktır. O bakımdan bunun spesifik olarak şöyleydi, böyleydi yorumuna hiç girmeye lüzum yok. Olan şey ortadadır. Büyük geçmiş olsun hem Genel Başkan'a hem Cumhuriyet Halk Partisi camiasına hem milletimize. Biz de bundan sonrası için gerekli tedbirleri alarak devam ediyoruz."
 
KILIÇDAROĞLU, YARALI ASKERİN ŞEHİT OLDUĞUNU DUYURDU
 
İçişleri Bakanı Ala'nın 3 yaralı olduğunu açıklamasının ardından acı haber CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Kılıçdaroğlu, başından vurularak ağır yaralanan askerin şehit olduğu haberini aldıklarını belirtti.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
25-08-2016 14:02 - 782 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
17-02-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım