Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Batıyı Batı, Ortadoğu’yu Ortadoğu Yapan Şey Aynı Olursa
Kasım Alcan

Batılı kendisini şöyle özetliyor: “Batı Avrupa’da bir dizi kanlı çatışmanın ardından öğrendiğimiz şudur: Bizi öfkeden deliye döndürse ya da tahrik etse de başkasının düşüncesine tahammül etmek zorundayız. Batı Kültürü denen şey budur, Avrupa’yı Avrupa yapan budur.”

Bu itiraf şunun içindi, Batının Orta Çağda, Katoliklerde katı din inançlarına karşı gelenleri cezalandırmak için kurulan kilise mahkemesi engizisyonun, batının nasıl bir barbarlık içinde olduğunu, batı toplumunun bundan bıktığını hatta Katoliklerin bu barbarlığını protesto etmek için isyan olarak Protestanların ortaya çıkmasıydı.
 
Engizisyon anlayışı batıyı bu hale getirdi. Kutsal kitapları tahrif edildi, yeni din anlayışları ortaya çıktı. Batı toplumu kiliselerden uzaklaştı, geçmişin kâbusuna yeniden dönmemek için papalık bir simge olarak ortaya çıktı. 
 
Artık kutsal kitaplara ve onları getiren peygamberlere yönelik eleştiriler komedi konularının malzemesi edildi. Bu kültür batıda normalleşerek oturdu.  Zaman zaman Engizisyon anlayışı gürültü koparsa da taraftar bulamadı. 
 
Bu süreç farklı bir Engizisyonu doğurdu. Bu mahkemelerin yerini kapitalist ve Siyonist Engizisyonu aldı. Kutsal kitapların öğretilerinden hiçbir eser bırakılmadı. Batının kıblesi Kapitalist ve Siyonist ilkeler oldu. Hal böyle olunca Batı toplumu, İslam dinini de aynı gözle değerlendirmeyi normal karşıladı. İslam dinini büyük fotoğrafta El Kaide ve Taliban anlayışı olarak gördü.
 
Bu görüntü, Engizisyon fotoğrafında gördüklerine çok benziyordu, hatta birebir aynıyıydı. Doloyısıyla onlar için böyle bir dinin, böyle bir anlayışın Katolik anlayışından hiçbir farkı yoktu. 
 
Batı, Kapitalist ve Siyonistlerin profesyonel çabaları sonucunda, İslam coğrafyasını barbarların, vahşilerin baş kesenlerin dünyası olarak batı insanına inandırmayı başardı. 
 
İngilizlerin Osmanlıya karşı oluşturduğu tekfirci vehhabi Katolik anlayışını, Pakistan’da oluşturduğu Talibanla anlayışıyla çeşitlendirdi, bunlara bir de Selefiliği ekledi. 
 
Böylece batının İslamlaşmasını durdurmayı ya da yavaşlatmayı planladı. Hatta daha da ileri giderek Allah’ın evinin bulunduğu, Hz. Peygamber (sav)’in şehrini bu anlayışla devletleştirerek resmiyet kazandırdı.  Müslümanların kıblesi artık Riyad olmuştu. Kıblenin değişmemesi için de hem petrol hem de hac gelirlerini bu işe finanse etti. Bu kale Emevi sultanı Muaviye’nin (la) yeşil sarayının yerini almış oldu. 
 
Ancak İslam dünyası bu tehlikeyi göremedi, görmek isteyenleri de mezhepi yönden  ayrıştırdı. Farklılıkları düşmanlık sebebi gösterdi. İslam dünyası da bunu ne yazık ki kabullendi. Ve yine ne yazık ki protestonlar kadar bu anlayışa karşı durma erdemini gösteremedi. Emeviler döneminde olduğu gibi.   
Sünni ve Şii dünya bu tehlikeli anlayışın ortasında bırakıldı. Tekfirci anlayış, Sünniliği de hegemonyası altına aldı. Artık bu anlayışın eli silahlı, hiçbir sınır tanımayan militanları mücahit ve cihatçı olarak kabul görmeye başladı. 
 
Kendi içindeki tehlikeyi göremez hale gelen İslam dünyası, kendi coğrafyasında bile batının ileri sürdüğü sözde demokrasi ve insan hakları temelli işgal, böl parçala bir birine düşür anlayışının inanarak peşine takıldı. 
 
Artık hakareti yapanlar cahildi ve biz de sabırlı olmayı öğrenmeliydik.  Öğrendikte.
Öğrendik çünkü tekfirci Vehhabi, Taliban, Selefi anlayışını yüce İslam olarak gördük ve onların yaptıkları iğrençliklere, başımıza ördükleri çoraplara karşı kılımızı bile kıpırdatmadık.
 
Biz alemlere rahmet olarak gönderilen Muhammed Mustafa’nın (sav) ve yüce kitabımız Kur’an-ı Kerimin ve Peygamber emaneti olan Ehli Beytin peşini çoktan bırakmıştık.  İslam dünyası bu değerlerin peşinden giden değil, onları kendi iğrençliklerine alet etmek isteyen tekfirci anlayışın peşine vagon yaptı.
 
Artık dinimizin kıblesi Riyad, siyasetimiz kıblesi de Washington ve Telaviv oldu.
Meşhur tabirle durmak yok yola devam…
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
25-09-2012 11:54 - 1439 Okunma
Kasım Alcan yazarın diğer yazıları [ Tümü ]
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun 11-06-2014 tarihinde eklendi
Özgür İslami Medya 02-06-2014 tarihinde eklendi
Küfre hizmet eden, Kutsal Cihad 06-05-2014 tarihinde eklendi
İmam Hasan Askeri'nin (as) Mektubu 09-01-2014 tarihinde eklendi
Selam olsun Şah-ı Şehidan İmam Hüseyin'e (as) 04-11-2013 tarihinde eklendi
BOP'un bize karşı açtığı bu savaş "Bizim Savaşımızdır" 09-09-2013 tarihinde eklendi
Kardavi ve Türkiye'de Vahabi Tehlikesi 04-09-2013 tarihinde eklendi
Sırtını zalimlere dayayıp demokrasi çağrısı yapanlar 14-08-2013 tarihinde eklendi
İslam 'cı' lar size ne oldu? 30-05-2013 tarihinde eklendi
Seni yakacağız mesajı!! 02-05-2013 tarihinde eklendi
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
17-01-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım