Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Birleşmiş Milletler: Arabistan Yemen’e Gıda Yardımı Ulaşmasına Engel Oluyor
Birleşmiş Milletler Kurumu Gıda Yardımı Biriminin üst düzey yetkililerinden biri, Suudi Arabistan’ı maddi olarak Yemen krizinin devam etmesini sağlamakla ve bu insanlık dramının bitirilmesini engel olmakla suçladı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
07-09-2017 08:47 - 200 Okunma
Birleşmiş Milletler Gıda Programı İcra Direktörü David Beasley, Reuters’e verdiği bir röportajda şöyle açıklamada bulundu; “Suudi Arabistan, Yemen’deki insanlık dramını ortadan kaldırmak için maddi yardımda bulunma görevini tam anlamıyla ve tüm boyutlarıyla üstlenmeli. Arabistan ya bu savaşı bitirmeli veyahut da bu krizin maddi sorumluluğunu %100 üstlenmelidir. Üçüncü bir seçenek de, diğer iki seçeneğinde icra edilmesidir.”
 
Birleşmiş Milletler üst düzey yetkilisi; Suudi Arabistan liderliğindeki ittifakı, Yemen’e gıda yardımı götürülmesine engel olmakla suçladı. Suudi Arabistan, Amerika Birleşik Devletleri’nin gemilerinin yardımı ile Yemen’in limanlarını, tıpkı ülkenin önemli havaalanlarında yaptığı gibi kapattı. Buradaki temel sorun ülkeye gelen ürünlerinin giriş yaptığı Hadide Limanı’nın kapatılmasıdır. Yemen’e giriş yapan gıda ürünlerinin yüzde sekseni Hadide şehrinin limanlarından ülkeye alınıyordu.
 
Suudi Arabistan ve ortakları, Yemen’in liman ve havaalanlarının kapatılmasının nedeninin; Husilere silah yardımı yapılmasını engellemek olduğunu söylüyorlar. Halbuki İnsan Hakları Kurumlarının düşüncesine göre bu abluka, ülkedeki milyonlarca sivilin acı çekmesine neden oluyor.
 
Birleşmiş Milletler Kurumu Ajanslarının, Haziran ayında yayınlanan ortak raporlarına göre; Yemen’in 27 milyonluk nüfusunun yüzde altmışı yetersiz beslenme tehlikesi ile karşı karşıya ve iki milyon Yemenli çocuk şu anda yetersiz beslenmeden dolayı büyük zorluklar çekiyor.
 
Yemen’deki insanlık dramı yalnızca içme suyu ve yiyecek yetersizliği sorunları ile sınırlı değil, aynı zamanda havaalanlarının kapatılması ve iletişim yollarının kesilmesi, sağlık hizmetlerinin hastalara ulaşmasına engel oluyor.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
07-09-2017 08:47 - 200 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
12-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım