Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Birliğini Koruyan Suriye Halkını Selamlıyorum
Özgündüz'den çarpıcı açıklamalar
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
21-05-2012 18:11 - 669 Okunma

Halkalı Zeynebiye Camiinde kılınan Cuma hutbesinde konuşan Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz “Emperyalizmin bütün basın yayın organlarıyla körüklediği fitneye rağmen, bu oyunlara gelmeyip, anayasasını yapmış,  birliğini bozmadan, millet meclisini çok partili sistemle yeniden oluşturmuş bu uyanık halkı, vatanını seven Suriye halkını selamlıyorum dedi.

Özgündüz: Mezhep savaşını körükleme gayreti içinde olanları uyararak,İslam ümmetinin asırlardır tüm mezhepleriyle birlikte yaşadığını ve mezhepçiliğin günümüze ait bir şey olmadığını, mezheplerin de günümüzde yeniden şekillenmediğinin altını çizdi. Selahattin Özgündüz, Eli kalem tutan bir takım yazarların geçmişte yaşanmış ve doğruluğu da şüphe götüren bir takım konuları gündeme taşıyarak onun üzerinden fitne çıkarma peşinde olduğunu, bunun da İslam ve İslam ümmetine değil, Siyonizm ve Emperyalizmin işine yarayacağına dikkati çekti.

İnsan haklarını bahane ederek Suriye’deki teröristlere destek verenleri, Emperyalizmin bütün gücüyle körüklediği fitneye rağmen, bu oyunlara gelmeyip, anayasasını yapmış,  birliğini bozmadan, millet meclisini çok partili sistemle yeniden oluşturmuş bu uyanık, vatansever Suriye halkını selamlıyor, İsrail’den destek ve silah isteyen, bölücülüğü destekleyenleri de selamlamıyor lanetliyorum diye konuşan Selahattin Özgündüz, fitneyi destekleyenlerin o fitnenin ortağı olduğunu söyledi.

Biz Ortadoğu’da barışın ve demokrasinin tarafıyız, kardeş kavgasının değil. Biri tahtan inecek, bir başkası tahta çıkacak diye çıkarılan kardeş kavgasına karşıyız. Müslüman canını ve kanını ancak vatanı işgal edildiğinde feda eder diyerek,  Müslüman kanı akıtan terör örgütlerine göndermede bulundu. Selahattin Özgündüz eğer cesaretiniz varsa gidin İsrail’e karşı, Afganistan’ı, Bosna’yı işgal edenlere karşı savaşın.Yemen’i birbirine kırdıranlarla savaş, Sudan’ı bölüp birbiriyle çatıştıranlara karşı savaşın. İslam diyarı işgal edildiğinde Müslüman silahına sarılır. Taht kavgası için Müslüman birbiriyle savaşmaz. Bizim görüşümüz budur diyerek sözlerini şöyle tamamladı:

Demokrasi havariliğine soyunanlara sesleniyorum, “Bahreyn’de de Suriye’de olduğu gibi yasalar çıkarsınlar, Suudi Arabistan’da çıkarsınlar biz de samimiyetlerine inanıp demokrasi olduğunu söyleyelim. Suriye’de güçler, teröristlerin yanındadır, ancak ne hikmetse Bahreyn’de aynı güçler kralın yanındadır. Bu demokrasi isteği midir? Kimi kandırıyorsunuz? Biz uşaklarımızı başınıza musallat edeceğiz diyorsanız biz de İslam ümmeti olarak diyoruz ki “Heyhat minnezzilleh!!!” Biz ne uşak oluruz ne de sizin uşaklarınızın riyasetine gönül bağlarız.” Diye konuştu. 

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
21-05-2012 18:11 - 669 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
10-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım