Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Bugün İslam Ülkelerinin En Önemli İhtiyacı, Birliktir
İran İslam İnkılâbı Rehberi Ayetullah Hamanei bugün (Cuma) öğleden sonra Tahran’a resmi bir ziyarette bulunan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan ve beraberindeki heyeti kabulü sırasında yaptığı konuşmada, bugün İslam dünyasının en önemli ihtiyacının, İslam ülkeleri arasında yakın işbirliği ve dayanışmanın olduğunu belirterek, "İslam ülkelerinin işbirliği ve vahdeti, kesinlikle bölgede sorunlarının çözülmesi için zemin hazırlayacak. Bunun için de Amerika’nın öncülüğünü yaptığı dünya müstekbirliği, İslam ülkelerinin yakınlaşması ve güçlenmesinden endişe duymaktadır" dedi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
08-09-2018 09:09 - 134 Okunma
Amerika’nın, güç sahibi İslam ülkelerine karşı kın ve düşmanlıkta bulunmasının nedeninin bu mesele olduğunu belirten Ayetullah Hamanei, "İran İslam Cumhuriyeti ve Türkiye bölgenin iki haysiyetli ve güçlü ülkesidir ve İslam dünyası için ortak görüşleri ve amaçları vardır. Bu yüzden her iki ülkenin siyasi ve ekonomik alanlardaki işbirliği daha da artırılmalıdır" dedi.
 
İslamcı kesimin Türkiye’de iktidara gelmesi ardından, İran İslam Cumhuriyeti ve Türkiye arasında oluşan yakın işbirliği ve iletişime temas eden İslam İnkılâbı Rehberi, iki ülke arasındaki ortak hususların daha da güçlendirilmesi zaruretini hatırlattı.
 
İslam İnkılâbı Rehberi Ayetullah Hamanei, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Myanmar meselelerine yönelik yaklaşımdan dolayı teşekkürlerini bildirerek, Filistin meselesinin her zaman çok önemli bir yerinin olduğunu ve bu meseleden bir an dahi gaflet olunmaması gerektiğini söyledi.
 
İran Cumhurbaşkanı birinci yardımcısı İshak Cihangiri’nin de Erdoğan’a eşlik ederek katıldığı bu toplantıda Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan da bu görüşmede, bölgenin durumunun kritik ve kriz içinde olduğunu belirterek, İslam ülkelerinin işbirliği sayesinde bölge meselelerinin çözüme kavuşturulması temennisini dile getirdi.
 
İslam dünyasında birlik ve dayanışmanın olmamasının mevcut durumun ortaya çıkmasına sebep olduğunu belirten Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Batı'nın, bağımsız İslam ülkelerine yönelik sergilediği tavrı nedeniyle daha hassas bir durumda bulunmaktayız. Bu nedenle özellikle Türkiye ve İran İslam Cumhuriyeti arasındaki kardeşlik ve dayanışmanın daha da arttırılması gerekir" ifadesinde bulundu.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
08-09-2018 09:09 - 134 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
22-07-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım