Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
CAFERİDER, 4. Olağan Kongresini Yaptı
Kısa adı CAFERİDER olan “ Caferilik İnancını Tanıtma, Eğitim ve Araştırma Derneği 4. Olağan Kongresini 1 Nisan Pazar günü gerçekleştirdi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
03-05-2012 13:25 - 3028 Okunma

CAFERİDER üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği kongrenin açılışında konuşan Caferider Başkanı Av. Sinan Kılıç şunları söyledi. Caferider’i kurarken ne kadar isabetli bir iş yaptığımızı şimdi daha iyi anlıyoruz. Altı yıl kadar önce birtakım kendini bilmez kişilerin karalamaları vardı. Ama bu gün küresel güçlerin ülkemizin sınırlarına kadar getirip dayattığı şartlar, kültürüyle inancıyla, etnik yapısı ve bütün renkleriyle bir bütün olan yüce Türk milletini ayrıştırmak, birbiriyle ötekileştirme gayreti içinde olduğuna şahit oluyoruz. Bu şartlar da Caferider’in daha dikkatli ve etkin bir sorumluluk bilinci içerisinde hareket etmesini zorunlu kılmıştır.

 Bütün üyelerimizin bu bilinç içinde olduğuna inanıyorum. Caferider’in ilk kurulduğu günden beri geldiğimiz noktada bundan sonra daha fazla kurum, kişi ve bölgeyle diyalog içinde olacaktır. Bu dönemde hem gençlik kolları, hem diğer oluşumlar ve derneğimizin şubeleri konusunda daha etkin hareket edilecektir.

 

Derneğimiz bünyesinde her alanda görev yapan, her meslekten üye ve yöneticinin bulunduğunu göz önüne alarak ortak hedef ve ülkü etrafında bir bütün olarak hareket etmek ve daha fazla çaba ve gayret içinde olmamız gerekmektedir.

Ben başta âlimlerimize, onursal başkanımız Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz’e camiamızın ileri gelenlerine, siyasilerimize, işadamlarımıza ve gençliğimize teşekkür ediyorum. Allah hepimize gayret versin. Her şeyin başı birliktir, birliğimiz olmadıkça elde edeceğimiz bir şey de yok demektir.

 İçinden geçtiğimiz süreçte birliğin önemi daha büyük anlam ve zorunluluk arz etmemektedir. Bizim açımızdan Ülkemizin milli birliği, toprak bütünlüğü ve devletimizin bekası birincil önceliğimizdir. Bu ülkenin en güzide mensupları olarak mensubu bulunduğumuz toplumu, her anlamda ileriye taşımak, misyonunu ve vizyonunu geliştirmek,   fikir üreten ve model alınan bir toplum haline getirme çabası içinde olacağız diye konuştu.

  

Üyelerin görüş ve temennilerini bildirdiği kongrede söz alan Caferider Onursal başkanı ve Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz yönetime seçilenlerin bu inancı ve bu toplumu kişisel şeylere alet etmeden sorumluluk bilinciyle hareket ederek görev yapmasını isteyerek, yönetimin camianın birlik ve dirliğini koruma bilincini en önemli hedef saymalarını istedi. Özgünüz bu derneği zor bir süreçten geçerek ve her şeyi göze alarak kurduklarını hatırlatarak kuruculara, kurucu başkana teşekkür etti. Selahattin Özgündüz birlik ve beraberliğin en öncelikli hedefleri olduğunu ifade ederek bunun korunması her şeyin üzerindedir dedi.  Bölgesel gelişmeler hakkında da değerlendirmelerde bulunan Özgündüz, bizim birinci kaygımız ülkemizin birliği ve dirliğini korumak ve şer güçlerin üzerimizde oynamaya çalıştığı oyunları boşa çıkarmaktır. Suriye konusunda gösterdiğimiz hassasiyetin en önemli noktası da işte budur. Bu kirli oyunun neticesinde bundan en büyük zararı Türkiye görecektir. Bizim kaygımız budur diye konuştu.

Yönetim ve Denetleme Kurulları faaliyet raporlarının okunması ve müzakeresi, Yönetim ve Denetim Kurullarının ayrı ayrı ibrası, kesin bütçenin okunarak onaylanması, tahmini bütçenin görüşülerek onaylanmasının ardından, Divan heyetine mevcut yönetimin hazırladığı

Liste dışında bir liste iletilmeyince o liste kabul edilerek Yeni Yönetim ve Denetim Kurulları asıl ve yedek üyeleri belirlenmiş oldu.

CAFERİDER yönetim kurulu şöyle gerçekleşti:

Başkan Av.Sinan KILIÇ, Yönetim kurulu üyeleri Niyazi ŞEREN Muharrem ERKUT, Ahmet TURAN, Kasım NAS, Ali ADAR Memet SAYILIR, Hasan Özcan KORHAN ,Yaşar YILDIZ,Tuncay OTAY,Cafer DİLEKÇİ,Erol AYDENİZ, Haydar FİDANBOY, Mirza ASLAN ve Kemal OTAY 

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
03-05-2012 13:25 - 3028 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
20-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım