Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Avrupa Ülkelerine Uyarı
Ankara’da düzenlenen “Vefatının 14. Yılında Aliya İzzetbegoviç’i Anma Programı”nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa’yı ırkçılık konusunda sert dille eleştirdi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
25-10-2017 08:31 - 162 Okunma
Viyana Havalimanı’nda Türk yolcuların köpeklerle aranması görüntülerine sert tepki gösteren Erdoğan, “Türkiye’ye gelen vatandaşıma kalkıp köpeklerle aratıyorlar. Kendin arayamıyor musun? Ya sen insan değil misin sen ara. Kadınsa kadın polisin arasın. Böyle bir rezalet olabilir mi? Bunların karakterinde bu var. Ama bir Müslüman’da bu olamaz. Çünkü Müslüman zulmedemez” şeklinde konuştu.
 
Erdoğan, İzzet Begoviç’in Müslüman olmanın  Müslümanca yaşamanın mücadelesini verdiğini, Batılı insanlara şirin görünmeyi ihanet saydığını hatırlatırken, Batı’nın Müslümanlara yönelik cinayetleri ve ırkçılığa dayalı siyasetlerini eleştirdi.
 
Avrupa’nın gözü önünde binlerce insanın öldürüldüğünü belirten Erdoğan, ”Srebrenitsa bunlardan bir tanesidir. Hala bu yamyamlar yaşıyor.” dedi.
 
”Bizim onun duruş ve asaletinden öğrenecek çok şeyi var. Emperyalistler, kan emiciler sömürmeye devam ediyor. Arakan’ın halini görüyoruz. O güçlü bildiklerimiz bu işi çözemezler mi? Ama ölen Müslüman ise onlar için önemli değil. Terörist Hıristıyanların içinden çıktıysa ses yok.” diyen Erdoğan,  ”Ona sessiz kalan Myanmar’daki Budist terörüne ses çıkarmıyor.  Zulmü trübünlerden seyredenler değişmedi. Sahile vuran masum çocuk bedenleri Batı medeniyetinin mezar taşlarıdır.” dedi.
 
Erdoğan, konuşmasının devamında ”Bugün Avrupa’nın hiçbir inandırıcılığı kalmamıştır. Irkçılığın arttığı, Neonazi partilerinin hükümet ortağı olduğu bir Avrupa felakete sürükleniyor demektir. Şu anki manzara bir kıyamet senaryosunu çağrıştırmaktadır. İslam karşıtlığı üzerinden siyaset kimseyi bir yere taşımaz. Türkiye Avrupa’ya muhtaç değil, asıl muhtaç olan Avrupa’dır. Giderek kronikleşen sorunlarının reçetesi Türkiye’dir. Türkiye’nin tam üyeliğidir. Bu böyle biline. Türkiye altını çizerek ifade ediyorum. Bunun için onurundan asla taviz vermeyecektir.” dedi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
25-10-2017 08:31 - 162 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
13-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım