Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Dünya Genelinde 40 Milyon Modern Köle Yaşıyor
Uluslararası Çalışma Örgütü yaptığı çalışmada, günümüzde modern köleliğin yaşandığını belirterek, dünya genelinde 40.3 milyon insanın 'modern köle' olduğunu ifade etti.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
20-09-2017 08:48 - 91 Okunma
Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) yaptığı araştırmada, dünya genelinde 40.3 milyon insanın modern kölelik koşullarında yaşadığını açıkladı.
 
Washington Post'ta yer alan habere göre, ILO, veriler arasında farklılıklar olacağını belirterek, Birleşmiş Milletler'in geniş kapsamlı çalışmasında dahi bazı ülkelerin ve alt ulusal bölgelere ait verilerin eksik olduğunu ifade etti.
 
Çatışmaların olduğu bölgelerin araştırmanın kapsamında olmadığı belirtilerek, Suriye ve kuzey Nijerya'ya dair araştırma yapılamadığı açıklandı.
 
ILO'nun yaptığı Modern Köleliğin Küresel Tahminleri çalışmasında, köleliğin her bölgede yaşandığı belirtildi. Modern köleliğin çoğunun Asya ve Pasifik bölgesinde yaşandığı vurgulanırken, en yaygın olarak da Afrika bölgesinde var olduğu ifade edildi.
 
Araştırmacılar ulaşılamayan alanlar için yeni bir metodoloji gerektiğini belirterek, özellikle göçmenlerin de bu kapsama alınması gerektiğini vurguladı. ILO, yapılan küresel ölçekli araştırmaların özellikle emek sömürüsünün önüne geçmesi gerektiğinin altını çizdi.
 
Raporun sadece oranları değil, modern kölelikte yaşam koşullarını da anlattığı belirtilen açıklamada, 28.7 milyon kadının kölelik koşullarında çalıştığı, toplamın yüzde 71'ine denk geldiği belirtildi. Her dört modern köleden birinin 18 yaş altı olduğu belirtilen raporda, köleliğin farklı çeşitleri olduğu söylendi. 24.9 milyon insanın zorla emek sömürüsünden geçtiği belirtilerek, yüzde 64'ünün özel sektörde çalışanlar olduğu aktarıldı.Özellikle ev işçileri, inşaat işçileri ve tekstil işçilerinin yoğun sömürüye maruz kaldığı belirtildi. Yüzde 19'un çalışırken cinsel istismara uğradığı belirtilen raporda, zorla yapılan evliliklerinin oranının da yüzde 38'e çıktığı belirtildi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
20-09-2017 08:48 - 91 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
19-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım