Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Erbain Ziyaretçilerinin Güvenliği İçin 35 Bin Asker ve Polis Görevde
Erbain merasimleri arifesinde Irak emniyet güçleri, Kerbela, Necef ve bu şehre giden yollarda Hz. Hüseyin’in (as’) ziyaretçilerini korumak için ciddi güvenlik önlemleri aldı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
10-11-2017 10:42 - 144 Okunma
Binlerce güvenlik kuvveti, Haşd-i Şaabi ve polis kuvvetleri, ziyaretçilere hizmet sunmak ve onların güvenliğini sağlamak için Necef ve Kerbela’ya giden yollarda konuşlandı.
 
Kerbela polis merkezi, yaklaşık 35 bin güvenlik ve askeri kuvvetin bu yılki Erbain merasimlerinde güvenliği sağlamak için bulunduğunu ve Haşd-i Şaabi’nin de bu kuvvetler arasında yer aldığını açıkladı.
 
Irak Sağlık Bakanlığı Sözcüsü de ziyaretçilere sağlık hizmeti sunmak için özel projelerin olduğunu, özel ambulanslar ve seyyar hastanelerle birlikte, Hille’den Kerbela’ya ve yine Necef’ten Kerbela’ya giden yollarda ziyaretçilere hizmet sunmak için doktor ekibinin faaliyet gösterdiğini söyledi.
 
Aynı zamanda Irak güvenlik, sağlık ve hava kuruluşları da bu yıl ki Erbain merasimlerinin daha görkemli düzenlenmesi için iş birliği yapmaktadır ve Kerbela Valilik Komitesi Güvenlik Konseyinin ifadesine göre çeşitli yollara kameralar da yerleştirilmiştir.
 
Irak yerel kaynakları, çeşitli ülkelerden milyonlarca ziyaretçinin Erbain merasimi düzenlemek için büyük topluluklar halinde Kerbela’ya doğru hareket ettiğini açıkladı.
 
Irak güvenlik kuvvetleri, Muharrem ayının ilk günlerinden itibaren hazır ol vaziyetindedir. Babil operasyon komutanlığı bu haberi açıklayarak şunları söyledi: ‘Bu yılki merasime katılanların güvenliğini sağlamak amacıyla dört gün boyunca Erbain ziyaretçileri için de özel bir güvenlik planı uygulanacaktır.’
 
Her yıl Irak ve dünyanın birçok ülkesinden milyonlarca Müslüman İmam Hüseyin’in (as.) ve Hazreti Abbas’ın (as) kabrini ziyaret etmek ve Erbain merasimi düzenlemek için Kerbala’ya gelmektedir.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
10-11-2017 10:42 - 144 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
19-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım