Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Esenyurt'ta Hz. Peygamber ve İmam Hasan matemi
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
30-12-2013 13:29 - 1429 Okunma

 Hz. Muhammed (sav) ve sevgili torunu İmam Hasan (as)'ın şehadetleri dolayısıyla Esenyurt Kültür Merkezi'nde düzenlenen matem programına Dünya Caferi Alimler Birliği Kurucu Başkanı Ş. Hamit Turan, CABİR Genel Sekreteri Musa Ayaztekin, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, CABİR alimleri ve binlerce kişi katıldı.29 Aralık Pazar günü, 18:00 itibariyle başlayan ve program, ihsan yemeğinin Ehlibeyt aşıklarına sunulmasıyla başladı ve ihsan yemeğinin sonrasında Zeynebiye Tv tarafından hazırlanan "Aşura" isimli kısa film, Ehlibeyt aşıklarına izletildi.Kısa filmin izletilmesinin ardından, Hz. Ebu Talib Camii İmamı Ş. Hüseyin Çaça'nın Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti.Kuran-ı Kerim tilavetinin sonrasında, Esenyurt İmam Hasan Camii İmamı Ş. Turgut Beyhan, kürsüye davet edilerek, hoşgeldin konuşması yaptı. Beyhan "Bizim bu anlamlı gecede burada olmamızın tek nedeni var, o da Peygamber ve hanedanına olan aşkımızdır." şeklinde açıklamada bulundu.Beyhan'ın ardından, kürsüye davet edilen CABiR Genel Sekreteri Ş. Musa Ayaztekin, selamlama konuşmasının sonrasında, günün anlam ve önemine ilişkin açıklamalarda bulundu. "Bizler, 1400 yıldır bizlere yapılanlara, dışlamalara, tahkir etmelere rağmen, bu mektebin odak noktasındayız." dedi.Ayaztekin'in ardından, Iğdır Derneği Kurucularından Fahrettin Akbaş okuduğu "Ya Rabbi" isimli şiiri, salavatlarla takdir topladı.Akbaş'ın okuduğu şiirin sonrasında, CABİR Kurucu Başkanı Ş. Hamit Turan kürsüye davet edilerek, hoşgeldiniz konuşmasının ardından, Ehlibeyt dostlarına seslendi. Hz. Muhammed (saa) ve Hz. Hasan (as)'ın faziletlerinden bahseden Turan "Allah bizleri, Resulullah ve Ehlibeytini doğru tanımaya ve doğru anlamaya ve doğru yaşamaya muvaffak etsin. Allah adına, Eyyamullah'ta, özel günlerinde onların acısını paylaşan, sevinçli günlerinde sevinçlerini paylaşan Ehlibeyt aşıklarından olalım inşallah." dedi.

Turan'ın ardından, kürsüye davet edilen Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu hoşgeldin konuşmasının sonrasında "Hz. Ali'yi sevenin öldürülmesi kadar vahim bir şey olamaz ve bunu yapanların da insan olması mümkün olamaz." diyen Kadıoğlu, mezhep kavgalarına değinerek, savaşları kınadı.Kadıoğlu'nun ardından, Esenyurt Camii İmamı Ş. Turgut Beyhan okuduğu mersiye ile, Ehlibeyt aşıklarını gözyaşlarına boğdu.

Program, birlikte sine döven katılımcıların dua etmesiyle son buldu.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
30-12-2013 13:29 - 1429 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
18-11-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım