Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Filistinli Esirlere Siyonist Zulmü Devam Ediyor
Siyonist Rejim İsrail’den Filistinli esirlere bir zulüm daha. Siyonist rejim aldığı kararla esirlerin aileleri ile görüşmesine yasak getirdi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
05-07-2017 09:10 - 180 Okunma
Filistin Kudüs’ten verilen habere göre; Siyonist görevliler, Gazze şeridindeki ve Erden Nehri batı kıyısındaki Filistinli insanların, Siyonist Rejim hapishanelerindeki yakınları ile görüşmelerini yasaklayan kararlar pazartesi günü yürürlüğe konuldu ve mahkûmlar kesinlikle her türlü mülakattan men edildiler. Filistinli esirler ile ilgili Birim Başkanı Abdurrahman Şedid bu konu ile ilgili olarak; Siyonist Rejim’in pazartesi günü sadece Hamas üyesi olmayan esirlerin ailelerine mülakat izni verdiğini açıkladı.
 
Kızılhaç’ın Filistin’deki sözcüsü Süheyr Zegut, Gazze şeridi sakinlerinden 300 kişi pazartesi günü yakınlarıyla görüşmek için Siyonist ‘Ramon’ hapishanesine ve 37 kişi de Nefha ve Birr-us Sab’daki hapishanelere müracaat ettiğini açıkladı. Ancak Siyonist hapishane görevlileri mülakata engel oldular ve mülakat etmek isteyen ailelerin giriş iznine, El Halil’in güneyinde yer alan Siyonist Ez Zahiriye kontrol noktasında el koydular.
 
Konuyla ilgili olarak Siyonist Yediot Ahranot gazetesi şöyle yazdı; İsrail binden fazla Filistinli Hamas üyesi mahkumun Gazze şeridinde aileleri ile görüşmesine engel olarak Hamas’ı, Gazze’de esir tuttuğu Siyonist askerleri serbest bırakmaya zorluyor.
 
Yediot Ahranot haberin devamında, Filistinlilerin mülakat izinlerinin iptal kararının, en az 1200 Hamas üyesi Filistinliyi kapsadığını bildirdi. Aynı zamanda Siyonist Rejim ikinci televizyon kanalı, Hamas ile esir değişimi hakkında müzakerelere başlandığı zamandan beri bu kararın çıkacağını haber vermişti. Siyonist kanal, Hamas’ın Kahire ile olan son temaslarına değinerek, müzakerelerin üçüncü bir tarafın da araya girmesiyle gerçekleştiğini bildirmişti.
 
Diğer yandan Kızılhaç yönetimi, Filistinli ailelerin esirleriyle mülakat etmeye hakları olduğunu ve bu hakkı uluslararası insani kanunların onlara verdiğini bildirdi.
 
Son olarak söylemekte fayda var, Hamas hareketi daha önce, esir değişimi müzakerelerinin, üçüncü bir tarafın araya girmesiyle devam edeceği konusunu bildirmişti. Eski Hamas siyasi birim lideri Halid Meşal de, İsrail ve Hamas arasında görüşülen esir değişimi mevzusunda üçüncü bir tarafın müzakerelerde bulunması için öneride bulunulduğunu açıklamıştı. Meşal, şimdiye kadar müzakerelerde birçok kez üçüncü tarafların bulunduğunu ancak açıklanmadığını bildirdi.
 
Hamas’ın askeri kolu olan İzzettin Kassam Tugayları geçtiğimiz Nisan ayında ilk kez 4 İsrailli askeri esir tuttuklarını ilan etmişti. Ancak bu askerlerin yaşayıp yaşamadığını açıklamamıştı.
 

 

Halihazırda Siyonist Rejim zindanlarında 6 binden fazla Filistinli esirin uluslararası kanunlara aykırı olmasına rağmen, birçok imkanlardan mahrum bırakılarak ve hatta kişisel eşyalara dahi izin verilmeyerek yaşadığı biliniyor.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
05-07-2017 09:10 - 180 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
16-11-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım