Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Filistinli Gençler İsrail’in Tüm Planlarını Alt Üst Etti
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
27-09-2016 07:59 - 281 Okunma
 
Filistin milleti ve en başında Filistinli gençler hala korsan İsrail’in şiddet ve barbarlıklarına ve cinayetlerine hedef oluyor ve bu rejim cinayetlerinde asla sınır tanımıyor. Bu çerçevede Filistinli esirler komitesi yayımladığı raporda, 2016 yılında Filistinli çocukların siyonist askerlerce tutuklanmasında %80’lik artış kaydedildiğini duyurdu. Filistinli esirler komitesi raporda, siyonist rejim 2016’nın başından beri şimdiye kadar 18 yaşın altında bulunan yaklaşık bin Filistinli çocuğu gözaltına aldığını belirtti. Raporda Filistinli çocukların gözaltına alınma oranı geçen yılın aynı dönemine oranla %80 artış kaydettiği belirtildi. Raporda ayrıca gözaltına alınan Filistinli çocuklara kötü muamele ve şiddet ve işkence  uygulandığı vurgulandı. Siyonist rejim Filistinli çocukları haksız ve gerekçesiz gözaltına almasından başka bu çocuklara gözaltı sırasında işkence uyguluyor.
 
Aslında siyonist rejimin Filistinli çocukları ve gençleri  gözaltına alma oranındaki bu artış, eli kanlı rejimin Filistinli gençlere karşı aciz duruma düştüğünü ve Filistin intifadasını bastıramadığını gösteriyor. Nitekim Filistinli gençlerin yeni Kudüs intifadasına geniş çapta katılımı da direniş kültürünün Filistin’de yeni kuşağa intikal ettirildiğini ortaya koyuyor ki bu da Filistin İslamî direnişi için ayrı bir zafer sayılıyor.
 
Kuşkusuz Filistin’in yeni genç kuşağının korsan İsrail karşısında sergilediği eşsiz direniş, Tel aviv’in işgal sürecini uzatarak Filistin milletini direnişten ve mücadeleden vaz geçirme yönündeki tüm hesaplarını alt üst etti. Nitekim Filistinli gençlerin kendiliğinden yeni Kudüs intifadasına katılması ve siyonistlere karşı direnerek onları perişan etmesi de Filistinli yeni kuşağın Filistin ülküsüne ve direnişe bağlı olduğunu ortaya koyuyor.
 
Kuşkusuz Filistin intifadasının kazanımları, Filistin ülküsünün gerçekleşmesinin tek yolu olarak günden güne daha da gelişiyor. Nitekim Filistinli gençler sergiledikleri direnişi daha da şiddetlendirerek siyonistlerin hayallerini ve işgalciliklerini Filistin milletine dayatma kuruntusunu daha da çökertiyor. Bu çerçevede siyonist rejim askeri yetkilileri de yeni intifadayı yürüten Filistinli genç kuşağın önceki kuşağa kıyasla daha cesur olduğunu itiraf ediyor.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
27-09-2016 07:59 - 281 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
16-11-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım