Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Gözyaşı Gecelerinde Kerbela Rüzgarı
Gözyaşları Kerbela için aktı
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
08-10-2012 10:29 - 1876 Okunma

Geceye, Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, Dünya Caferi Alimler Birliği Başkanı H.Hasan Karabulut, Caferider yöneticileri, Zeynebiye Camii İmamı H. Hamit Turan, Dernek Başkanı Hasan Salman, ATADER Başkanı H. Suca Kaçan, Zehra Ana Derneği Başkanı Meftune ATAM İFA Spor Başkanı Ali Şahintekin ve çok sayıda davetli katıldı. Törende Şair Kenan Beyazıt’ın okuduğu kerbela şiiriyle başladı. Gözyaşı Sanat Merkezi Başkanı Haşim AKTEN tarafından Kenan Beyazıt’a bir plaket sundu. PlaketiTürkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz verdi.Gözyaşı Gecelerinin Başakşehir Çınar Kongre Salonu'nda düzenlediği "Kerbela" gecesinde gözyaşları sel oldu. Geceye ilgi büyük oldu.

Gözyaşı gecesinde konuşan Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz: Böylesine anlamlı bir günde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek programı hazırlayıp sunanlara teşekkür etti.

Özgündüz “Peygamber Ehlibeytinin sevmenin imanın bir gereği olduğunun altını çizerek, alemlere rahmet olan yüce İslam Peygamberi Hz. Muhammed Mustafa’nın ümmeti olanların, İmam Hüseyin’e vefa borcu olduğunu anlatarak, İmam Hasan ile İmam Hüseyn arasında yaşanan bir anıyla konuşmasına son verdi.

  GÖZYAŞI GECELERİ NEDEN KERBELA’YI İŞLEDİ

Gözyaşı Sanat Merkezi başkanı Haşim AKTEN: Bunu tek sebebi ve niyeti var. Yarın mahşere Müslüman sanatçılar olarak Hüseyin aşkına dökülmüş gözyaşlarımızla gitmek istedik. Bugüne kadar İslam için acı çeken başta sahabiler olmak üzere binlerce program yaptık. İstedik ki Kerbela’nın acısını da işleyelim ve gözyaşlarımız İmam Hüseyin ve yaranı için de dökülsün. Gözyaşı Gecelerine gelen sevenlerimizin de gözyaşları Hüseyin aşkına dökülsün de yarın mahşerde Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem Efendimize giderken yüzümüz olsun.
 
HERKESİ DAVET EDİYORUZ
 
Evet herkesi davet ediyoruz. Belki de bilmediğiniz ve bilmek zaruretimiz olan Kerbela’yı öğrenmiş olacaksınız. Belk ide hayatınızda bu fırsatı bir daha bulamayacaksınız. Gözyaşı Geceleri’nin de bu programı tekrar sunması çok zor olacaktır diye konuştu.
 
Gözyaşı Geceleri Kerbela Türkiye'nin birçok ilinde ve Avrupada sahnelenecek.
 
Yaklaşık üç buçuk saat süren programda gözyaşları sel oldu.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
08-10-2012 10:29 - 1876 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
18-11-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım