CaferiDer - www.caferider.com
Özgündüz: "Suud Kralı, Trump’un kuyruğu altında izzet ve iktidar sürdürmek istiyor"
Halkalı Zeynebiye Camii'nde 15 Şubat 2019 Cuma hutbesinde binlerce kişiye seslenen Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz güncel konulara değindi.
Venezuela: ABD'nin gıda yardımları zehirli
Venezuela Devlet Başkanı Yardımcısı Delcy Rodriguez, ABD'nin gönderdiği insanı yardımların 'kanserojen madde içerdiğini' içerdiğini savundu. Rodrigez, bu gıdaların insanları zehirleyeceğini öne sürdü.
Trump: 24 saat içinde Suriye'yle ilgili önemli açıklamalar yapacağız
Meksika duvarı için ulusal acil durum ilan edeceğini söyleyen ABD Başkanı Trump, 24 saat içinde Suriye ile ilgili açıklama yapılacağını duyurdu.
Bahreyn Dışişleri Bakanı: İran tehdidi Filistin davasından daha önemli..
Polonya'nın başkenti Varşova'da Amerika Birleşik Devletleri öncülüğünde düzenlenen "Orta Doğu'da barış ve güvenlik" konferansında konuşan Bahreyn Dışişleri Bakanı, İran tehdidinin İsrail-Filistin ihti
Uluslararası Adalet Divanı'ndan ABD'ye karşı İran lehine karar
Uluslararası Adalet Divanı, İran'a ait ABD'de dondurulan 2 milyar dolar değerindeki varlıklarla ilgili oturumunu gerçekleştirdi.
Türkiye, İran’daki Saldırıyı Şiddetle Kınadı
Türkiye, İran’da Devrim Muhafızları Ordusu (DMO) personelini taşıyan otobüse düzenlenen intihar saldırısını şiddetle kınadı.
ABD, Irak-Suriye-Ürdün sınırında yeni üs kurmak istiyor..
Irak’tan yayın yapan el-Maluma sitesine demeç veren el-Enbar’dan bir kaynak, Amerika’nın Irak-Suriye-Ürdün sınır üçgeninde kalıcı bir askeri üs kurmaya çalıştığını söyledi.
Rusya’dan ABD’ye: Bu bir provokasyondur
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, "ABD insani yardım adı altında ülkede istikrarsızlık yaratarak darbe düzenlemek derdindedir. Benzer senaryolar başka ülkelerde de yaşandı. Bu bir provokasyo
Yemen Dışişleri Bakanı’ndan Netanyahu’ya mikrofon jesti
Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap Koalisyonunun desteklediği Yemen Hükümeti Dışişleri Bakanı Halid El-Yemani, ABD öncülüğünde Polonya’da düzenlenen zirvede yanında oturduğu İsrail Başbakanı Binyamin
Dünyanın gözünü çevirdiği Soçi'de 3 liderden ortak açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi’deki Suriye konulu Dördüncü Üçlü Zirve Toplantısı'nda Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile ortak açıklama yaptı. 3 lider de ortak olarak Astan süreci