Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Hekim: Bölge Ülkeleri Arasındaki Anlaşmazlık Milli İradeleri Zedeler
Irak Milli Koalisyonu Başkanı Seyyit Ammar el-Hekim bir kez daha İran, Irak, Arabistan, Mısır ve Türkiye liderlerini bölgesel bir toplantı düzenleyerek tartışmalı tüm konuları açık ve net bir şekilde görüşüp bir anlaşmaya varmaya ve en azından bölge ülkeleri arasındaki siyasi çerçevenin kurallarını belirlemeye davet etti.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
22-05-2017 07:06 - 296 Okunma
El-Hekim bölge ülkeleri liderlerinin, bölgenin tarih boyunca yaşanan savaşlarda hiçbir yarar görmediğini ve barış ve müzakere süreçlerinde ise anlaşmazlıklar yaşadığını çok iyi bildiklerini ve bunun farkında olduklarını belirterek bu konuda ümitli olduğunu ifade etti.
 
Seyyit Ammar el-Hekim yapılacak görüşmelerde bölge ülkelerinden herhangi birinin dışarıda bırakılması konusunda uyarıda bulunarak, böyle bir uygulama bölge ülkeleri arasındaki ayrılığı artıracaktır, ifadelerini kullandı.
 
El-Hekim daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: Dünya bugün, dengeli ilişkiler dünyasıdır. Biz bir kez daha bölge ülkelerinin arasında saygıya vurgu yapıyoruz çünkü anlaşmazlık ve çekişmenin hiçbir bölge bir yararı yoktur ve anlaşmazlıklar ülkelerin milli iradelerini zedeleyecek ve uluslararası müdahaleye yol açacaktır. Dünya bugün, bölgesel veya uluslararası çatışma oluşturma dünyası değildir, dünya bugün dengeli ilişkiler dünyasıdır.
 
Seyyit Ammar el-Hekim 4 oturumun Riyad’da düzenlenmesini eleştirerek sözlerini şöyle sürdürdü: Yapılan toplantılarda bölge ülkelerinden herhangi birini dışarıda bırakmak bölgedeki durumun daha karmaşık hale gelmesine, ayrılıkların artmasına neden olacak ve tüm ülkeleri olumsuz etkileyecektir. Biz bölgedeki krizin ve savaşın sona ermesi için var gücümüzle çalışmalıyız.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
22-05-2017 07:06 - 296 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
22-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım