Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Hz. Zeyneb'e (sa) doğum gününde sevgi seli
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
19-03-2013 10:36 - 2692 Okunma

İstanbul- Avcılar Tahtakale’de bulunan Zeyneb-i Kubra Camii'nde düzenlenen anma ve kutlama etkinliği düzenlendi.

Coşkulu etkinlikte konuşan Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz Hz. Zeyneb’in izini sürenlerin doğru yolda olduğunu söyledi.

 Özgündüz, Hz. Zeyneb babası Haydar-ı Kerrar gibi dağları sarsan bir yiğit mücahideydi. Hz. Zeyneb İslam sıkıntıya düştüğünde bir mümine kadının neler yapacağını kusursuz şekilde ortaya koymuş ve babasının yüzünü ak etmiştir. Zeyneb'in yolundan gidenlerin yolu doğru yoldur. Ona uyanlar doğru yoldadır ve onların yolundan gittiğimiz için bizim inancımızın tamamı doğrudur. Selam olsun Zeyneb'e ve Zeyneb'in yolundan gidenlere." dedi.

Anma ve kutlama etkinliğine Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, CABİR Kurucu Başkanı ve Zeynebiye Camii İmamı H.Ş. Hamit Turan, CABİR Başkanı ve Bağcılar İmam Ali Camii İmamı H.Ş. Hasan Karabulut, Tahtakale Zeyneb-i Kubra Cami imamları H.Ş. Ali Koç ve H.Ş. Ehed Solhan, Arnavutköy Hz. Fatımat-uz Zehra Camii İmamı H.Ş. Ziya Gök, İkitelli Hz. Ebutalib Camii İmamları H.Ş. Ali  Salmanlı ile H.Ş. Hüseyin Çaça, Parseller Hz. Resul-i Ekrem Camii İmamı H.Ş. Ammar İlter, Esenyurt İmam Hasan Camii İmamı H.Ş. Turgut Beyhan, Almanya Gelsenkirchen şehrinden İmam Ali Camii İmamı H.Ş.M. Mücahidi ,H.Seyyid Musa Atış, H.Ş. İsa Salmanlı, H.Ş. Zafer Kamacı, H.Ş. Ehed Talan, H.Ş. Hasan Yazar, H.Ş. Mehmet Kıtay,  Alulbeyt Müessesesi Türkiye temsilcisi H.Ş. Rahmi Onurşan, dernek yöneticileri ve çok sayıda Ehlibeyt dostu katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Zeynebi Kubra Dernek Bşk. Erol Aydeniz katılımcıları selamlayarak gelecek yıl Zeyneb'i Kubra Camii'nin inşaatının tamamlanması için gayret gösterdiklerini ve bunun gerçekleşmişi için dua ettiklerini ifade etti.

Tahtakale Zeyneb-i Kubra Camii İmamı H.Ş. Ali Koç Bütün Müslümanlara Hz. Zeyneb’in doğum gününü kutlu olmasını dileyerek programın hazırlanmasında emeği geçen herkese, teşekkür etti.  

 Cabir Üyesi Ş. Ali Salmanlı, Hz. Zeyneb’in (sa) faziletlerini anlatarak Müslüman kadının O’ndan alması gereken büyük dersler olduğunun altını çizdi.

Program kunan anlam ve duygu dolu şiirlerin ardından programa katılan ve isimleri Zeyneb olanlar arasında kutsal ziyaret için yapılan çekilişin ardından yapılan dualarla sona erdi.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
19-03-2013 10:36 - 2692 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
10-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım