Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
İmam Ali Camii'de Gadr-i Hum Coşkusu
Çoşku Camiye sığmadı
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
05-11-2012 08:58 - 1155 Okunma

 Gadir-i Hum çoşkusu devam ediyor. İstanbul Bağcılar İmam Ali Camiinde düzenlenen kutlama törenine katılanlar camiye sığmadı. Törene, Türkiye caferleri lideri Selahattin Özgündüz, CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, Caferi Âlimler Birliği Âlimleri, Ehdav Başkanı Ali Yeral,  sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, katıldı.

  Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Dünya caferi alimler birliği (Cabir) başkanı ve İmam Ali Camii alimi H.Hasan Karabulut, gönün önemine vurgu yaparak katılımcıların bayramını kutladı.  

İmam Hasan Camii Umut Mehdi gençliğinden Kenan Beyazıt okuduğu Gadir-Hum adlı şiir, katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.   

Cabir alimlerinden H.Ş.Ehed Talan'ın okuduğu methiyelerle çoşkunun doruğa çıktığı kutlama etkinliğinde, Mehmet Mavi’nin okuduğu '' El ver, Bugün sana geldik ya Ali ! Şiiri de büyük takdir topladı.   

 CHP İstanbul milletvekili Ali Özgündüz programda yaptığı konuşmada, İslam dünyasının yol şaşkını yapıltığını söyleyerek, Emevi İslam anlayışıyla İmam Ali anlayışının tarih boyunca mücüdele içinde oluduğuna dikkat çekerek, Ehlibeyt safında İslam dünyasının birlik olmasının önemine değindi.

İmam Ali Camii gençliğinden Gökhan Bayındır'ın İmam Ali (a.s) hakkında okuduğu methiyenin ardından kürsüye gelen Türkiye Caferileri Lideri selahattin Özgündüz, sevincimizi ve yasımızı anarken anlamaya çalışmanın önemine değindi. Gadir-i Hum gibi Aşura gibi veya Kurban bayramı gibi önemli günleri anmak bu günleri diri tutmak önemli ancak bu günlerde cereyean eden hadisenin özünü anlamaya çalışmak çok daha önemlidir diye konuştu.   
   
  Hatay Ehl-i Beyt Vakfı ( ehdav) Başkanı Ali Yeral ise birlik ve dayanışma mesajı verdi. Konuşmaların ardından H. Ş. Hasan Yazar’ın okuduğu Ferec duasıyla program sona erdi.  

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
05-11-2012 08:58 - 1155 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
18-11-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım