Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
İngiltere Suudi Rejimin Yemen Halkını Katletmesine Destek Veriyor
İngiliz siyasi bir araştırmacı Rodney Shakespeare; “İngiltere, Ortadoğu’da IŞİD terör örgütü ve radikal grupların asıl destekçisi olan Riyad’ı destekleme konusunda Amerika ve İsrail ile yakın iş birliği içerisinde bulunarak Suudi Arabistan’ın Yemen’de işlediği cinayetlere ortak sayılmaktadır” dedi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
08-02-2017 14:24 - 289 Okunma
İngiliz siyasi araştırmacılardan Rodney Shakespeare Press Tv’ye verdiği röportajda Arabistan’ın Yemen’e düzenlediği saldırıda Yemen’in alt yapısının büyük bir bölümünün yok olduğunu, yaklaşık 11 bin 500 kişin öldüğünü, 40 bin kişinin yaralandığını ve milyonlarca kişinin de mülteci olduğunu belirtti.
 
Shakespeare şu ifadelerde bulundu: “İngiltere bu cinayetlere ortaktır ve Amerika ve İsrail ile Ortadoğu’da IŞİD’i desteklemektedir.İngiltere, Arabistan’a silah satmasının İngiltere ekonomisinin yararına olduğunu iddia etmektedir.”
 
İngiltere Yüksek Mahkemesi bu ülkenin Arabistan’a silah satış anlaşmasını inceleyecektir. Bu olay, insan hakları savunucularının İngiltere Başbakanı Theresa May hükümetini Riyad’ın Yemen’de işlediği cinayetlere ortak olmakla suçlamasından sonra meydana gelmiştir.
 
İngiltere Yüksek Mahkemesi’nin gelecek hafta salı günü dosyayı incelemesi ve üç gün sonra da sonucu açıklaması beklenmektedir.
 
Bu dosya, Uluslararası Af Örgütü ve İnsan Hakları İzleme Örgütü’nü de kapsayan, Silah Ticareti Karşıtı Kampanya tarafından oluşturulmuştur.
 
Söz konusu kampanyanın sözcüsü Andrew Smith şunları söyledi: “Londra yaklaşık iki yıldır Yemen’in yok olmasına ortaklık yapmaktadır. İngiltere’nin savaş uçakları ve bombaları, yapılan bombardımanda önemli bir role sahiptir. İngiltere’nin siyasi desteği, yaşanan bu cinayetlerin meşrulaştırılmasına yardım etmiştir.”
 
Arabistan 26 Mart 2015 yılında Yemen’e saldırılarını başlatmış ve bu saldırılar binlerce sivilin hayatını kaybetmesine ve bu fakir Arap ülkesinde insani krizler yaşanmasına neden olmuştur.
 
Arabistan tarafından bu savaş, Yemen’in istifa eden Cumhurbaşkanı Abd Rabbuh Mansur Hadi’yi yeniden iktidara getirmek ve Ensarullah Hareketi’ni zayıflatmak için başlatılmıştır.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
08-02-2017 14:24 - 289 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
18-11-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım