Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
İran İstanbul Başkonsolosu: Darbeye Karşı Türk Hükümetini Destekliyoruz
İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu, İran’ın Türkiyenin yasal hükümetini desteklediğini bir kez daha dile getirdi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
04-08-2016 11:51 - 434 Okunma
İstanbul Ticaret odası tarafından düzenlenen İstanbul mukimli konsoloslar toplantısında konuşan İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Muhsin Murtazaifer, Tahran’ın, darbeciler karşısında Türkiye’nin yasal hükümetinre destek verdiğini ve vermeye de devam edeceğini bildirdi.
 
Türkiye halkına geçmiş olsun dileklerini belirten ve Türkiye’nin yasal hükümetine olan destekle ilgili İran’ın üst düzey yetkililerinin açıklamalarını hatırlatan İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Muhsin Murtazaifer, son askeri darbenin başarısız sonuçlanmasının halkın kendi kaderlerini belirlemedeki iradelerini ortaya koyduğunu ve bunun ise gerçek halk demokrasine iyi bir örnek olduğunu belirtti.
 
İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar ise, “15 Temmuz terörünün püskürtülmesi sadece Türkiye için değil dünya için çok önemli ve hayati bir eşiktir.” dedi.
 
İTO Başkanı İbrahim Çağlar, İTO Merkez Bina’da 49 ülkenin İstanbul Başkonsolosu ve üst düzey temsilcileriyle gerçekleştirdiği “Güçlü Ekonomi Güçlü Türkiye” başlıklı toplantıda, 15 Temmuz darbe girişiminde asker elbisesi giymiş Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Türkiye ile birlikte tüm küresel düzeni tehdit ettiğini söyledi.
 
“Artık hiçbir ülke fildişi kulesinde kalarak olayları güven içinde izleyemeyecek” diyen Çağlar, “16 Temmuz sabahı teröristler başarılı olsaydı bu, 79 milyon insanımız için değil uzak, yakın demeden pek çok ülkeyi etkileyecek derin bir bunalımın ayak sesleri olacaktı. Dolayısıyla 15 Temmuz terörünün püskürtülmesi sadece Türkiye için değil, dünya için çok önemli ve hayati bir eşiktir. Türkiye, 15 Temmuz’u 16’sına bağlayan gece dünyadaki huzurun tesisi adına çok büyük bir sınav vermiştir. Ne mutlu ki bugün demokrasi kazanmıştır, dünya barışı kazanmıştır” ifadelerini kullandı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
04-08-2016 11:51 - 434 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
17-01-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım