Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
İslami Giyim ve Elbise Fuarı
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
18-12-2014 13:25 - 1487 Okunma

 

İran'ın başkenti Tahran'da açılan 'İslami Giyim ve Elbise Fuar'ında her kesime hitap eden geleneksel ve yeni model kıyafetler sergileniyor

özellikle genç kızların İslami kıyafete ilgilerini artırmak için eğitimin yanı sıra ürünlerdeki model, desen ve renk çeşitliliği ile kalitenin şart olduğunu belirtiliyor

 

TAHRAN – İran'ın başkenti Tahran'da açılan 'İslami Giyim ve Elbise Fuar'ında her kesime hitap eden geleneksel ve yeni model kıyafetler sergileniyor.

Bu yıl yedincisi düzenlenen 'Güzelliğin Cevheri' başlıklı fuarda, Müslüman kadınların ev, işyeri,  üniversite, cami, toplantı yerleri ve açık alanlarda giyebileceği elbiseler vatandaşların beğenisine sunuluyor.

Çeşitli meslek ve yaş gruplarına göre hazırlanmış farklı model, desen ve renkteki elbiselerin satışının yapıldığı fuarda moda tasarımcıları da yeni ürünlerinin tanıtımını yapıyor.

Müşterilerin ihtiyacı ve talebi dikkate alınarak oluşturulan stantlarda mevcut ürünlerin yanı sıra isteğe bağlı olarak hazırlanan elbiselerle müşterilere hizmet veriliyor.

Fuarda İran'ın farklı yörelerine ait geleneksel kıyafetlerin yanı sıra başörtüsü, şal, pardesü, kaban, çarşaf, atkı, eldiven ve diğer kadın giyim ürünleri bulunuyor.

Terzilerin de hizmet verdiği fuarda, farklı kalite, renk, desen ve fiyatta kumaşlar da satışa sunuluyor.

Fuar esnafı müşterilerin ilgisinden ve işlerin iyi olmasından, müşteriler de ürün çeşitliliği ve uygunluğundan duyduğu memnuniyeti ifade ediyor.

Zeynebiye TV'ye konuşan moda tasarımcıları, özellikle genç kızların İslami kıyafete ilgilerini artırmak için eğitimin yanı sıra ürünlerdeki model, desen ve renk çeşitliliği ile kalitenin şart olduğunu belirttiler.

Tasarımcılar, her kesime özgü yüzlerce çeşit üründen oluşan tesettürle öğrenci, ev hanımı ve çalışan kadınların sosyal hayatta aktif olarak yer alabileceğini dile getirdiler.

Vatandaşlar da İslami giyim tarzının kadınların toplumsal görevlerini yerine getirmelerini sınırlamadığını aksine onlara özgürlük ve rahatlık bahşettiğini ifade ettiler.

Özellikle genç kızların ilgi gösterdiği fuar, bir hafta boyunca vatandaşların ziyaretine açık olacak.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
18-12-2014 13:25 - 1487 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
17-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım