Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
İsrail: İran Nükleer Silah Bulundurması Tahammül Edilemez
İsrail Enerji Komisyonu Başkanı, katıldığı BM Atom Enerjisi Kurumunun toplantısında; bu kurum İran'ın açıklanmamış hiçbir atom tesisinin bulunmadığından emin oluncaya kadar İran'a yönelik uluslararası baskılarını sürdürmelidir açıklamasında bulundu.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
20-09-2017 08:50 - 29 Okunma
İsrail Enerji Komisyonu Başkanı, katıldığı Uluslararası Atom Enerjisi Kurumunun 59. Genel Toplantısında İran'a karşı eleştirilerde bulundu.
 
İsrailli yetkili İran'ın füze programına işaret ederek şu ifadeleri kullandı: İran'da balistik füze yapımının ve denemelerinin devam etmesi BM kararlarına aykırıdır.
 
Nükleer anlaşmanın icrasının garantörü sayılan Birleşmiş Milletler'in 2231 numaralı kararına göre; İran'ın atom başlığı takılabilecek Balistik füze üretmemesi gerekir.
 
Siyonist yetkili açıklamalarının devamında; İran'ı Batı Asya'daki terörist grupların tamamını desteklemekle suçladı. Geçmişte "amaçlı cinayetler" adı altında yapılan MOSSAD'ın suikastleri ise çoğunlukla Batı Asya'daki Vahabi-Tekfirci terör örgütleri desteklemekteydi.
 
Enerji Komisyonu Başkanı daha sonra Amerika'nın nükleer anlaşmaya yönelttiği, Kurumun İran'ın askeri tesislerine hızlı erişiminin olmadığı yönündeki yeni eleştiri ile ilgili olarak şunları söyledi: Uluslararası camia kurum açıklanmamış tesislerin olmadığına dair net bir açıklama yapıncaya kadar bu ülkeye yönelik baskıları sürdürmelidir.  
 
İsrailli yetkili son olarak ülkesinin nükleer silahlara sahip olduğunu ve hiçbir zaman Uluslararası Atom Enerji Kurumunun, atom sitelerinin hiçbirine girmesine izin vermeyeceklerini belirterek şu ifadeleri kullandı: İran'ın nükleer silahları bulundurması seçeneği; İsrail, bölge ve dünya açısından tahammül edilemez bir durumdur. 
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
20-09-2017 08:50 - 29 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
EMEK VE HİZMETE KADİR ŞİNAS OLMAK!
İbrahim ŞEREN
RAMAZAN ÖZLE BULUŞMA AYIDIR
Av. Sinan Kılıç
İnnaLillahi ve İnnaİleyhiraciun
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
25-11-2017 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım