Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
İsrail Amerikan Konseyi başkanı: Filistin İsrailliler için mükemmel bir yer değil
ABD'de bulunan Siyonist örgütlerden İsrail Amerikan Konseyi başkanı Adam Milstein Siyonizmi ABD’de güçlendirmek için yapılan çalışmaları anlattı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
04-11-2017 08:32 - 132 Okunma
ABD'de bulunan Siyonist örgütlerden İsrail Amerikan Konseyi başkanı Adam Milstein Siyonizmi ABD’de güçlendirmek için yapılan çalışmaları anlattı.
 
 IAC olarak bilinen İsrail – Amerikan Konseyi başkanı Adam Milstein ABD’de yaşayan Yahudilerin kendilerini daha fazla İsrailli hissetmeleri için ülke çapında yapılan çalışmaları anlattı.
 
 Washinton’daki yıllık IAC toplantısı öncesinde bir mülakat veren Milstein ABD’deki Yahudilerin yakın zamana kadar sadece bayram ya da anma gibi çeşitli olaylarda bir araya geldiklerini ancak İsrailli kimliğine sahip olmadıklarını söyledi. İsraillilerin de ABD’deki Yahudileri kendilerinden saymadıklarını ekledi. ABD’li Yahudilerin çoğunun örneğin AIPAC toplantılarına ilgi göstermediklerini belirtti.
 
 Milstein IAC’ın kurulmasından itibaren son on yılda pek çok şeyin değiştiğini ifade etti. İşgal altındaki Filistin’in İsrailliler için mükemmel bir yer olmadığını itiraf eden Milstein ancak Yahudilerin gidecek başka yerleri olmadığını savundu. Bu durumu ABD’deki Yahudilere anlatmaya çalıştıklarını belirtti. Diğer yandan işgal topraklarında yaşayan Yahudileri de ABD’dekilerin kendi akrabaları olduğuna ikna etmeye çalıştıklarını kaydetti. ABD’li Yahudilerin İsrail rejiminin uzantısı olduğunu öne sürdü.
 
 Siyasi düzlemde anti semitizm ile mücadele ettiklerini savunan Milstein BDS karşıtı yasaların kabul edilmesi için çok çalıştıklarını ve yasanın pek çok eyalette yürürlüğe girmesinden memnuniyet duyduklarını dile getirdi.
 
 Adam Milstein ABD Yahudilerini daha fazla İsrailli yapmak için İbranice öğretimine önem verdiklerini vurguladı. Ayrıca İsrail’in bağımsızlığı ve diğer etkinliklere tüm ABD Yahudilerini davet ettiklerini de ekledi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
04-11-2017 08:32 - 132 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
18-11-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım