Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
İsrail Yemen’in Askeri Gücünün Artmasından Endişeli
İsrail’e ait bir televizyon kanalı Tel-Aviv siyasi ve emniyet yetkililerine dayandırdığı haberine göre; “İsrail’in sürekli olarak Lübnan, Suriye, Sina Çölü ve Gazze’de karşı karşıya olduğu tehditlere bu kez yenisi eklendi ve bu yeni üye İsrail’i füze ile tehdit eden Yemen’deki Ensarullah Hareketidir.” dedi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
05-10-2017 10:28 - 118 Okunma
İsrailli bu kanal tarafından tam bilgi kaynağı olarak tanıtılan bu kaynaklar ayrıca şu açıklamalarda bulundular: Sanki Hamas ve Hizbullah yetmezmiş gibi bir de Yemen’deki Husiler İsrail’i füze ile vurmakla tehdit etmektedir ve Husilerin sözcüsü General Aziz Raşit birkaç gün önce yayımladığı bildiride şu ilamda bulundu; İsrail Yemen’e yönelik müdahalelerini sürdürecek olursa Husiler füzelerle İsrail’in güneyindeki Elat’da bulunan askeri üssünü, yine Eritre askeri üssünü ve Kızıl Deniz’deki gemilerini vuracaktır.
 
Siyonist Rejim televizyonu haberin devamında şu ifadelere yer verdi: Bu, Husilerin İsrail’e yönelik ilk tehdidi değil. Yemenliler geçtiğimiz Mayıs ayında da Amerikan Başkanı Donald Trump’ın Riyad’a ulaşmasından birkaç saat önce bu şehri füzelerle hedef alarak güçlerini göstermişlerdi. Husiler geçmişte gemisavar füzelere sahip olduklarını göstermiş ve bunu attıkları füzenin Suudi ve BAE gemisine nasıl isabet ettiğini gösteren kısa bir video yayınlayarak ispatlamışlardır. İsrail deniz kuvvetlerinin sürekli olarak Elat Limanı çevresinde yelkenlileri bulunmaktadır bu nedenle Husilerin tehdidinin İsrail’i endişelendirmesi çok doğaldır.
 
Yemen Ordusu yetkilisi Albay Aziz Raşit Hamis el-Sumeyra televizyonuna verdiği röportajda şu açıklamalarda bulundu: İsrail’in Eritre’de kiraladığı ve askeri üs olarak kullandığı Dehlek ve Fatıma adaları Yemen ordusunun deniz füzelerinin hedefindedir. Bu tehdidin ve İsrail’in askeri üslerini füzelerin hedefi olarak seçmemizin nedeni bu rejimin Yemen’e yönelik müdahalelere katılmasıdır. Askeri koşulların değişmesi durumda her türlü ihtimale hazır olun.
 
Aziz Raşit Hamis daha sonra şu hatırlatmada bulundu: Yemen inkılabının lideri şu vurguda bulunmuştu; Yemen’de deniz füze hattı hazır durumda ve Kızıl Deniz’de Arabistan ve Batı Afrika sahillerini hedef almış durumdadır.
 
Raşit daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: Yemen, deniz kuvvetleri askeri gücünü bölge standartlarına yükseltmeyi başardı ve bu başarı müdahalecileri şaşkına çevirmiş ve gelişmiş silah ve mali yönden dünyanın en fakir ülkesine yönelik zafer planlarının tamamını alt üst etmiştir.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
05-10-2017 10:28 - 118 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
18-11-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım