Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
İsrail’e gizlice giden Suud prensi belli oldu
Suudi Arabistan veliahdı Muhammed bin Selman’ın, geçtiğimiz hafta İsrail işgali altındaki toprakları gizlice ziyaret ederek işgalci İsrail yöneticileriyle buluştuğu bildirildi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
16-09-2017 08:27 - 161 Okunma
Geçtiğimiz günlerde İsrail’in sesi radyosu, Suudi Arabistan sarayından bir prensin Telaviv’e giderek Siyonist yetkililerle görüştüğüne dair bir haber yayınlamıştı. Ancak prensin adını vermemişlerdi. NRG adlı internet sitesi ise Telaviv’i gizlice ziyaret eden Suudi Prensin Muhammed bin Selman olduğunu duyurdu. Ardından Jerusalem Post gazetesi de Twitter’dan paylaştığı bir haberde Telaviv’i ziyaret eden ismin Bin Selman olduğu haberini teyit etti.
 
Gazete ayrıca Bin Selman’ın Netanyahu ile görüştüğünü de yazdı. Bu ziyaret Suud rejimi açısından oldukça önem taşıyor; zira aylardır, taraflar arasındaki ilişkilerin normalleştirilme aşamasına gelindiğine dair Arap basınında çokça haber çıkıyordu. Bazı Suudi yetkililer ise Suudilerin ve Arapların gerçek düşmanının İsrail değil İran olduğunu ifadeediyordu. Belli ki Muhammed bin Selman bu ziyaretin basına yansımaması için çok çaba sarf etti; ancak buna engel olamadı. Sosyal medyada ve İsrail basınında veliahdın İsrail ziyaretiyle ilgili haberler çıkmasına rağmen Suudi Arabistan’ın haberleri yalanlamaması, rejimin İsrail’le ilişkilerini bundan sonra gizleme ihtiyacı hissetmeyeceği şeklinde yorumların yapılmasına yol açtı.
 
Bin Selman’ın Telaviv ziyaretinin nedeni olarak ise bölgede Filistinlilerle işgalci İsrail yönetimi arasındaki barış görüşmelerinin desteklenmesi olduğu ifade edildi. Geçtiğimiz sene de Suud İstihbarat Başkanı Enver el Işki, İsrail işgal yönetimini ziyaret etmiş ve üst düzey Siyonist yetkililerle görüşmeler yapmıştı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
16-09-2017 08:27 - 161 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
10-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım