Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
İsrail’i boykot edene insani yardım yasak!
ABD’nin Teksas eyaletinde, Harvey kasırgası mağdurlarına insani yardım yapmak isteyenlere ‘İsrail’i boykot etmeme’ şartı konuldu.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
21-10-2017 08:51 - 127 Okunma
ABD’nin Teksas eyaletinde, Harvey kasırgası mağdurlarına insani yardım yapmak isteyenlere ‘İsrail’i boykot etmeme’ şartı konuldu. Kararın, ABD Anayasası’na aykırı olduğu ifade edildi.
 
ABD’de geçen aylarda etkili olan ve büyük hasar meydana getiren Harvey kasırgası için düzenlenen yardım toplama faaliyetlerinde bir skandal yaşandı. Teksas eyaletine bağlı Dickinson kenti, kasırga mağdurlarına insani yardım yapmak isteyen kişi ve kurumlara ‘İsrail’i boykoy etmeme’ şartı koştu. 
 
Kent yönetimi tarafından yardım yapmak isteyenlere sunulan anlaşma metninde 'Müracaat sahibi, bu anlaşmayı imzalayarak İsrail’i boykot etmediğini ve bu anlaşma süresinde boykot etmeyeceğini teyit etmiş olur' ifadesi yer aldı.
 
Karar, sivil toplum kuruluşları ve insan hakları aktivistlerinin tepkisini çekti. Ülkenin önemli sivil toplum örgütlerinden Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği (UCLA), kararın ABD Anayasası’n aykırı olduğunu bildirdi.
 
70 MİLYAR DOLARLIK HASAR VAR
 
Ağustos ve eylül aylarında iki hafta boyunca süren Harvey kasırgası, ABD’de başta Teksas ve Louisiana olmak üzere ülkenin doğu kesimlerini etkilemişti. Kasırga nedeniyle ülkede 90 kişi hayatını kaybetmiş, 70 milyar dolarlık maddi hasar meydana gelmişti.
 
Uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan BDS (Boykot, Tecrit ve Yaptırım) Hareketi, İsrail’in Filistin’e yönelik uluslararası hukuk ihlalleri konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor. ABD’de 21 eyaletin, BDS’yi kınayan bildirileri bulunuyor.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
21-10-2017 08:51 - 127 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
15-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım