Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Karabulut: Halkalı Aşura Meydanı Özgürlerin Meydanıdır
Caferi Alimler Birliği Başkanı Hasan Karabulut Halkalı Aşura Meydanında yüzbinlere hitap etti
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
25-10-2015 13:22 - 735 Okunma
Yasa gelmişiz Muhammed Mustafa’nın yasına ortak olmaya gelmişiz. Yüce İslam dini Nebiyy-i Ekrem’le kemale erdi tamam oldu. 124 bin peygamberin bütün suhuf ve kitapları Kuran’ı Mubininde toplandı. Kuran ihate etmektedir. Tümünü kuşatmıştı. Nebiyyi Ekrem de bütün peygamberleri ihate etmişti. 124 bin peygamber onun şahsında cem olmuştu. İslam dini resuli ekremle zirveye vardı ancak yüce İslam’ın İslam dininin devamı ve bekası Allahın emriyle onun ehlibeytine ve onun hak olan vasi ve varislerine bırakıldı. Bu nedenle huseyn kanıyla imam caferi sadık ilmi ile yüce islam dinini ihya etmiştir. Sadece bir cümle okuyacağım imam huseynin sözünden. Yüce islam dini ne idi ?
 
İslam dini Allah’ı tanımak, Allaha kul olmak ubudiyyet makamını idrak etmek özgürce yaşamak, bu evrende adaleti hakkı insafı merhameti ortaya koymak. Yüce islam dininin esas değerleri bunlardı. Ancak maalesef Nebiyy-i Ekremden sonra ehil olmayan insanların peygamberin hilafet makamında olması ve böylece Sufyanı, Mervani düşüncelerin İslam dinini kuşatması İslam’ı öyle bir hale getirdi ki insanlar cahiliye devrine yeniden döndü. O gün insanlar putlara tapıyordu ama bugünün insanları o günün nisbetinde arz ediyorum insana tapar hale gelmişti yani Muaviye çağdaş firavun olmuştu çağdaş ilah olmuştu. Onun oğlu Yezid onun devamı olmuştu. Böyle bir dönemde Hz. Huseyn bütün beşeriyete Kerbela’nın mesajını bu cümleleriyle ifade buyurmaktadır. 
 
Ben sizi yüce Allahın kitabı kurana ve onun hak elçisi olan Muhammed Mustafanın sünnetine davet ediyorum. Peygamber yolu öldürülmüş, peygamber ilkeleri ortadan kaldırılmış, bütün bidatlar hurafeler yeniden hortlamıştır.
Eğer benim sözümü dinleseniz, eğer bana itaat etseniz o zaman yeniden sizi ben kurana taşıyacağım yeniden sünnete taşıyacağım. Bugün bu evrende dünyanının her noktasında Lebbeyk Ya Hüseynin nidalarının anlamı yani seninle kuranı yaşamaktayız, seninle sünneti yaşamaktayız, seninle bütün çağdaş diktatörlere zalimlere fitnecilere hayır diyoruz biz. 
Huseynsiz ne kuran vardır ne sünnet vardır. Huseyn doğrudan kuranı hayata geçirdi, sünneti hayata geçirdi. Ne oldu kerbela’da? Sayıları çok değildi. Ama yaratılış Aleminin en seçkin, üstün insanları kerbeladaydı. Bir taraf azgınların sapkınların cehennem ehlinin tarafıydı. 
 
Bir taraf enbiyanın şehitlerin yücelerin erdemlerin tarafıydı.  biz bugün haykırıyoruz huseynin yolu 124 bin peygamberin yoludur, muhammed mustafanın yoludur, insanlığın yoludur, kemalin yoludur, adaletin yoludur, özgürlüğün yoludur, eşitliğin yoludur, beraberce ilahi nimetleri paylaşmanın yoludur huseynin yolu. 
Bu tarihi ihya eden enbiyayı dirilten, dini dirilten huseynin kerbelasının karşısında susan bir millet ölü bir millettir. Hakkı anlamamış özgürlüğü anlamamış Allaha kulluğu anlamamıştır. 
 
Halkalı Aşura Meydanı özgürlerin meydanıdır.Huseyne cevap vermek için bizde diyelim ki, hani Kerbela’da dedin ki “bana yardım eden bir Müslüman yok mu” diyoruz ki Husey ncan aradan 1400 yıl geçti dünyaya baktığımız zaman yediden yetmişe bütün Muhammediler senin hakkaniyetini idrak etmiştir ve topyekün diyoruz.
Lebbeyk Ya Huseyn
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
25-10-2015 13:22 - 735 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
18-01-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım