Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Kudüs-Der Nijerya İslami Hareketi ve Şeyh İbrahim Zakzaki'ye ilişkin basın bildirisi yayınladı
Kudüs-Der Nijerya İslami Hareketine ve Şeyh İbrahim Zakzaki'ye yönelik saldırının yıl dönümünde Nijerya İslami Hareketi ve Şeyh İbrahim Zakzaki ile dayanışmak amacıyla basın bildirisi yayınladı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
30-12-2017 09:47 - 121 Okunma
Kudüs-Der Nijerya İslami Hareketine ve Şeyh İbrahim Zakzaki'ye yönelik saldırının yıl dönümünde Nijerya İslami Hareketi ve Şeyh İbrahim Zakzaki ile dayanışmak amacıyla basın bildirisi yayınladı.
 
 
Basın bildirisi:
Kamuoyuna
 
ŞEYH İBRAHİM ZEKZEKİ HALA ZİNDANDA VE BİZ ONU ASLA UNUTMAYACAĞIZ
 
Nijerya İslami Uyanış Hareketi ve Afrika’daki Kudüs davasının unutulması lideri Şeyh İbrahim Zekzeki’nin barbarca bir saldırı sonucu yaralı bir halde eşiyle birlikte evinden tutuklanıp hapsedilmesinin üzerinden iki yıl geçti.
 
Dünyanın ve bölgemizin yoğun ve sıcak gündemi arasında ne yazık ki, Müslümanların gündeminden düşen Şeyh İbrahim Zekzeki’nin mazlumiyeti, sadece ona ve fedakar Nijeryalı müslümanlara uygulanan zulmün bir simgesi değil, aynı zamanda “müslümanların dertleriyle ilgilenmeden sabahlayan benden değildir” buyuran Hz. Resul-i Ekrem’in bu buyruğuna uymayan her Müslümanın da bir aybıdır.
 
Bütün ömrünü İslam ve ümmet davasına adayan ömrünün büyük bir kısmı daha önce de zindanlarda geçen, ama durmaksızın, korkmaksızın ve yılmaksızın hak yolda mücadelesine kararlılıkla devam eden Şeyh İbrahim Zekzeki, “Alimler peygamberlerin varisidir” buyruğuna en güzel bir örneklik teşkil etmiş, ümmet bilinci ve mücadeleci karakteriyle İslam davasında parıldayan bir yıldız olarak yerini almış devrimci bir alimdir.
 
Kendisinin bizzat çektiği zulüm, baskı ve işkencelere, uzun yıllar süren tutsaklığına rağmen Hüseyince duruşunu bozmaksızın mücadelesine devam eden Şeyh İbrahim Zekzeki, dünya İslami hareketlerine eşine çok az rastlanır bir şekilde, altı oğlunu da bu yolda kurban vermiş ve oğullarının temiz kanlarını haklı ve izzet dolu mücadelesine tanık tutmuştur.
 
Küresel emperyalizm ve siyonizmin komploları, hususen Suud rejiminin de teşvik ve destekleriyle Nijerya’daki bu asil İslami harekete yapılan düşmanca saldırılar, bize dünyanın diğer bölgelerindeki zulüm, cinayet ve katliamlarını hatırlatmaktadır; zira ümmetimizin serencamı tarih boyunca hep aynı olmuş, hep aynı acı yollardan geçmiştir.
 
Bugün başta Filistin olmak üzere, Mısır’da, Yemen’de, Bahreyn’de,  Arakan’da ve dünyanın diğer birçok bölgesinde Müslümanların karşılaştığı zulümler, İslam ümmetinin tarihsel mazlumiyetinin güncel örnekliklerini ifade ettiği gibi, Hz. Yusuf’lardan başlayan “Yusufî Müslümanlar” geleneği yine dünyanın her bir yanında ve ülkemizde devam etmektedir.
 
Şeyh İbrahim Zekzeki’nin Hüseynî duruşu, zamanın Yezidî zorbalarına karşı yeni Kerbela’ların ortaya çıkmasına neden olmuş, Afrika’nın bu yiğit Müslümanları da “Zillet bizden uzaktır” şiarını yükselterek bulundukları bölgelerde günlerini hep Aşura’lara çevirmişlerdir.
 
Bütün dünya bilmektedir ki, Şeyh İbrahim Zekzeki ve onun önderliği altındaki milyonlarca Müslümanlar sadece kendi ülkelerinde İslamî nizamın ve İslamî adaletin tesisi için mücadele etmelerinin yanında, önlerine en büyük hedef olarak, işgal altındaki Filistin topraklarının, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın siyonist işgalden kurtuluşu için hep meydanlara çıkmışlar, haykırmışlar, Kudüs feryadlarını yükselttikleri sırada da al kanlara boyanmışlardır.
 
Şeyh İbrahim Zekzeki’nin kutlu İslami mücadele yolunda kurban olan altı oğlundan dördünün, Kudüs için düzenlenen bir yürüyüş sırasında şehit olması da bunun bir delilidir. Şeyh Zekzeki ailesi bu yönüyle bir Yasir ailesidir. Bu aile bir Abbas ailesi, bir Yasin ailesidir. Şeyh Zekzeki ailesi, Kudüs’e adanmışlığın simgesi olmuş bir İbrahim, bir İsmail ailesidir.
 
ABD başkanı Trump’ın şeytanca bir karar alarak Kudüs’ü siyonist işgal rejiminin başkenti ilan etmesiyle bütün İslam dünyasında Kudüs’ün savunulması için başlayan protesto eylemleri sürerken, aynı gösteriler yüzbinlerce Müslümanın katılımıyla Nijerya’da da sürmekte ve onlar liderleri Şeyh Zekzeki’den aldıkları dersle, Kudüs için de feda olmaya hazır olduklarını haykırmaktadırlar.
 
İslami direniş cephesinde kahraman bir alim olarak Şey İbrahim Zekzeki, İmam Humeyni’nin bir talebesi olarak başladığı mücadelesinde Şehid Ahmed Yasin’lere, Şehid Fethi Şikaki’lere bir kardeş, Şehid Abbas Musavi’lere de bir yoldaş olmuştur. Zira o, ülke bölge ayırmaksızın, Şii Sünni ayrımı yapmaksızın tüm ümmeti yüreğinde taşımış, kendisini ve ailesini İslam’ın mukaddesatına ve ümmetin kavgasına adamıştır. 
 
Ve o hala eşi ile birlikte zindanlarda, ama ne yazık ki Müslümanların büyük bir kısmı ondan habersiz ve onu konuşmuyor.  Şunu kabul ve beyan etmeliyiz ki, Ümmetimiz Şeyh İbrahim Zekzeki gibi şahsiyetlerin mazlumiyetiyle sınanmakta, kardeşlik bilinci hepimizi ümmet üzerinde hakkı olan bu kahraman liderin yürek yakan serencamına karşı sorumlu tutmaktadır. 
 
Bu vesileyle iki yılını zalim Nijerya rejiminin zindanlarında geçiren Şeyh İbrahim Zekzeki’yi ümmet ve kardeşlik sorumluluğuyla anarken, bütün Türkiyeli kardeşlerimizi de bu cefakar İslam alimi ve İslami hareket lideri ile dayanışmaya davet ediyoruz. Kuşkusuz ki, Rabbimizin de vaat ettiği üzere, İslam ümmeti bütün evlatları ve bütün güçleriyle zulüm, istikbar ve tuğyanın süfli duvarlarını bir bir yıkarak ellerini birleştirecek ve yeryüzünde ilahi adalet nizamını tesis edecektir.
 
Selam olsun Şeyh İbrahim Zekzeki’ye ve onun kutlu mücadelesine!
 
Selam olsun, Nijerya’nın yiğit ve kahraman direniş erlerine!
 
Selam olsun, ümmet bilinciyle hareket edip ellerini ve yüreklerini mazlum kardeşlerine uzatan yeryüzünün ve ülkemizin bütün şerefli Müslümanlarına!
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
30-12-2017 09:47 - 121 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
19-01-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım