Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Lübnan’dan İsrail’e Uyarı
Lübnan ordu komutanları, İsrail rejimini sert uyararak, iki tarafın ihtilaf içinde olduğu bölgelerin yakınlarında İsrail’in petrol ve gaz inkişafı çalışmalarını derhal durdurmasını istedi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
06-02-2018 08:49 - 121 Okunma

Lübnan’da bir güvenlik kaynağı dün yaptığı açıklamada, İsrailli güçlerin tank ve zırhlı askeri araçlar vasıtasıyla  Güney Lübnan’da bulunan “Ras’ul Nakura” bölgesinde gaz ve petrol iktişafında bulunmuştur.

Söz konusu yetkili Lübnan ordusunun dikkatlice bölgedeki gelişmeleri ve siyonist rejim ordusunun her türlü hareketini yakından takip ettiğini ve BM teşkilatının gelişmelerle ilgili bilgilendirildiğini bildirdi.

Siyonist İsrail Savaş Bakanı Avigdor Lieberman, yaptığı bir konuşmada, Lübnan’ın başlatmış olduğu petrol ve doğalgaz arama sürecini “çok kışkırtıcı” olarak nitelemişti.

Uluslararası firmalara, Lübnan’ın petrol ve doğalgaz arama sürecine katılmama çağrısı yapan Lieberman, “Lübnan’ın, petrol ve doğalgaz arayacağı 9. blok, İsrail’indir.” iddiasında bulunmuştu.

Avigdor Lieberman’ın, ‘Lübnan’ın, petrol ve doğalgaz arayacağı 9. blok, İsrail’indir’ şeklindeki bugünkü sözlerine, Lübnanlı liderlerden cevap geldi. Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn tarafından yapılan yazılı açıklamada, Lieberman’ın sözleri, “Lübnan’ın kendi karasuları üzerindeki egemenlik hakkına bir saldırı olarak” nitelendi. Her türlü meydan okuma karşısında, Lübnan’ın konumunu güçlendirmek dışında herhangi bir gayret sarf etmeyeceklerini belirten Avn, “Liberman’ın sözleri, Lübnan için doğrudan bir tehdit” ifadelerini kullandı.

Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri, bugün mecliste yaptığı konuşmada, İsrail’in tehdit konuşmaları karşısında, Lübnanlıların daha fazla birlik içerisinde olması gerektiğini söyledi.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
06-02-2018 08:49 - 121 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
17-02-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım