Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Milyonlar darbeye karşı Yenikapı'da
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TBMM’deki 3 partinin liderleri ile 3 milyonu aşkın vatandaş, bugün İstanbul Yenikapı’da “Darbelere karşı demokrasi ve milli irade” diyor. Mitingin başlamasına saatler kala alan dolarken, sanatçı ve liderlerin gelmesi bekleniyor.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
07-08-2016 17:33 - 694 Okunma
5 Milyon Yenikapı'da Destan Yazıyor
 
Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne saat 13:30 itibarıyla vatandaşlar gelmeye başladı. AK Parti, CHP ve MHP'nin katıldığı miting programı saat 17:00'da başladı. 17:10'da Cumhurbaşkanı Erdoğan Yenikapı'ya geldi.
 
Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi için girişler başladı. Sabah saatlerinden itibaren miting alanına giden vatandaşlar, güvenlik kontrolünden geçirilerek alana giriş yaptı. İçeri giren vatandaşların, sahneye yakın bölgelerden yer bulabilmek için adeta birbiriyle yarıştığı görüldü. Koşarak alana giren vatandaşlar, ön kısımlara doğru ilerledi.
 
Milyonlar tarihi miting için Yenikapı'da
 
Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi desteğiyle Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenen "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" başladı.
 
Milyonlar tarihi miting için Yenikapı'da
 
Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi desteğiyle Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenen "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" başladı.
 
Yenikapı'da tarihi miting
 
Vatandaşlar, öğle saatlerinden itibaren Anadolu ve Avrupa yakasından otobüs, Marmaray, metrobüs, metro ve deniz yoluyla Yenikapı Miting Alanı'na geldi. Alan, ellerinde Türk bayrakları taşıyan vatandaşlarla tamamen doldu.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin alana gelişinin ardından "Demokrasi ve Şehitler Mitingi", saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başladı.  
 
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den şehitlere dua
Kur'anı-ı Kerim okunan mitingde, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de şehitler için dua etti.
 
Darbe girişiminde yaralanan Şekercioğlu sahnede
Mitingde, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında yaralanan Orçun Şekercioğlu da konuşma yaptı. 
 
Darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısının ardından gittikleri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yaralandığını anlatan Şekercioğlu, "15 Temmuz darbe girişiminin ardından milletimize bu aydınlık günleri göstererek bizi bir araya getiren Rabbimize hamdolsun." dedi.
 
Her siyasi görüşten insan vatan uğruna tek yürek 
"Demokrasi ve Şehitler Mitingi", renkli görüntülere sahne oldu.
 
"Demokrasi ve Şehitler Mitingi", Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin birlikte katıldığı ilk miting olma özelliğini taşıyor. 
 
Miting alanına yüzerek geldi
 
Vatandaşların intikali toplu taşıma araçları ve vapurlarla sağlanırken, bir vatandaşın elinde Türk bayrağıyla yüzerek Yenikapı'ya gelmesi ilgi çekti.
 
Katılımın yoğun olması ve alanda yer kalmaması gerekçesiyle bazı tekne ve vapurlar Yenikapı İskelesi'ne yanaştırılmadı. Üsküdar'da vapur bekleyen vatandaşlar, Yenikapı'ya sahilden girişlerin kapatılması anonsu üzerine Eminönü vapuruna yöneldi. 
 
Alana sığmayan bazı vatandaşlar ise kurulan dev ekranlardan mitingi dışarıdan takip etti. 
 
Miting başlamadan önce "15 Temmuz Şehitleri" isimli, darbe girişimini anlatan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve siyasi liderlerin darbe gecesi tepkileri ile gazi ve şehitlerin yakınlarının görüşlerinin yer aldığı video izlettirildi. Ardından darbe girişiminde şehit olanların isimleri tek tek okundu. Vatandaşlar da "burada" diye seslendi.
 
15 bin polis görev yapıyor
 
Miting alanında İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı 15 bin polis memuru görev yapıyor.
 
Miting alanı ve çevresinde, denizden sahil güvenlik ve deniz polisi tarafından botlarla, havadan ise 2 helikopter gerekli tedbiri alıyor.
 
Vatandaşların geliş ve gidiş için kullanacağı otobüs durakları, metro, Marmaray giriş ve çıkışları ile iskelelerde de güvenlik önlemleri alındı.
 
 
 
 
 
 
 
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
07-08-2016 17:33 - 694 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
18-02-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım