Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Nasrullah: Trump’ın Girişimi Yeni Balfor’dur
Lübnan Hİzbullah genel sekreteri, Balfor üzerinden 100 yıl geçmesine rağmen, Amerka’nın Kudüs’e karşı grişimle ” yeni bir Balfor’a” şahit olduklarını belirtti.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
08-12-2017 08:22 - 109 Okunma
Lübnan Hizbaulah genel sekreteri Seyit Hasan Nasrullah dün akşam katıldığı bir TV programında Amerika başkanı Trump’In Kudüs kentini siyonist rejimin başkenti olarak tanımasına dair girişimine işaretle, Trump’ın bu kararla Kudüs kentini tamamen siyonist rejimin sultası altına vermeye çalıştığını, bu yüzden siyonistlerin de Beytulmukaddes’in Yahudileştirme ve siyonist rejim site inşaatına dair çalışmalarına hız vereceklerini söyledi.
 
Lübnan Hizbullah genel sekreteri Trump’ın kararı ile Mescidi Aksa’nın ciddi tehlike ile karşı karşıya olduğna işaretle, Amerika’nın son kararının milyonlarca müslüman ve hıristiyana ve duygularına ihanet sayıldığını, zira onların bu tarihi ve kültürel kentin kutsal mekanlarının sahibi olduklarını belirtti.
 
Beytulmukaddes’in Filistin meselesinin kalbi ve temel ekseni olduğunu belirten Nasrullah , bazılarına göre Trump bu hareketle uzlaşma görüşmelerine son kurşunu sıktığı görüşünde iken bazılarına göre de söz konusu görüşmelerin çoktan sona erdiğini ve Trump’ın görüşmelerin ölüm haberini ilan ettiğini savunduklarını söyledi.
 
Nasrullah Amerika’nın Kudüs’e karşı tehlikeli kararlarının bilincinde olmanın, her kesin Kudüs ile ilgili sorumluluğunu algılayarak tepki göstermesi için bir dönüm noktası olduğunu belirtti.
 
Nasrullah ayrıca Arap ve müslüman ülkelerin Amerika elçilerini çağırarak, trump’ın kararına resmen tepki göstermeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
08-12-2017 08:22 - 109 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
23-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım