Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Nicolas Maduro: Ya emperyalizm, ya Venezuela kazanacak!
Venezuela Devlet Başkanı Maduro tüm dünyadaki elçilik binalarında eş zamanlı olarak düzenlenen basın toplantılarına telekonferansla katıldı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
25-08-2017 09:55 - 109 Okunma
Toplantılara katılan Maduro Venezuela’nın bugünkü problemlerini değerlendirerek, gelecek planlarıyla ilgili açıklamalar yaptı. Türkiye ile görüşmesini de Venezuela’nın Türkiye Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes aracılığıyla gerçekleştirdi.
 
Öncelikli hedefin Venezuela’nın bağımsızlığını sağlamak olduğunu söyleyen Nicolas Maduro, Venezuela’nın şu an evrensel karakter taşıyan saldırılara göğüs germekte olduğunu belirtti.
 
Venezuela’ya dışarıdan dikte edilenlerin bir karşılığı olmadığını belirten Maduro, diğer ülkelere karşı hiçbir emperyalist amacı bulunmayan ülkesinin şu an bir medya savaşının ortasında olduğunu söyledi.
 
Venezuela’nın hiçbir ülkeyi bombalamadığının ve işgal etmediğinin altını çizen Maduro, istediklerinin barış olduğunun altını çizdi.
 
Venezuela’yla İspanya arasında yaşanan travmanın bir benzerinin yaratılmaya çalıştığını söyleyen Maduro, Katalonya’daki saldırıya karşı dayanışma içinde olduklarını belirtti.
 
‘KOLOMBİYA, VENEZUELA’YA KARŞI ABD’NİN YANINDA PROPAGANDA YAPIYOR’
 
Kolombiya’nın Venezuela’nın iç problemlerine yönelik tavrını eleştiren Maduro, Kolombiya’da %74 oranında fakirlik, %45 oranında ülkenin geneline yayılmış bir yoksulluk olduğunu söyledi, Kolombiya’nın en önemli meselesinin Venezuela olmasının anlamsız olduğunu belirtti.
 
Bu ülkelerin Venezuela’nın iç sorunlarını dünyanın bir meselesi gibi yansıtmak istediklerini ifade eden Maduro, şu an ABD’nin askeri operasyon tehditlerini ise BM anlaşmasına taciz olarak yorumladı, ABD’nin bu anlaşmanın aşırı güç kullanmamak ya da kullanmakla tehdit etmemek maddesini ihlal ettiğini söyledi.
 
Venezuela’ya karşı gerçekleştirilen kötü propagandanın ülke içinde gerçekleştirilecek bir askeri darbeyi haklı çıkarmak için yapıldığını belirtti. Bu propagandalarla Venezuela’nın diz çökmeye ve ABD’in başını çektiği emperyalist güçlere boyun eğmeye zorlanmakta olduğunu belirtti.
 
BOLİVARCI DEVRİME HİÇBİR ZAMAN İHANET EDİLMEDİ, EDİLMEYECEK”
 
Nicolas Maduro, emperyalizmin saldırılarına karşı Bolivarcı Devrimin yanında olanların ve destekleyenlerin bütün dünyada yükselmekte olduğunu söyledi. Ayrıca bütün eleştirileri dikkate aldıklarını, en küçük eleştirilerin bile onlara öğreteceği şeyler olduğunu belirtti.
 
Maduro, “Venezuela’yı her yönden kuşatmış olabilirler, kuşatsınlar. Kendinizi benim yerime koyun demiyorum. Bunların benim suçum olduğunu düşünebilirsiniz, bunu da kabul ediyorum. Ancak size şunu açıkça söylemek istiyorum ki, bu halka, Bolivarcı devrime hiçbir şekilde ihanet edilmedi, edilmeyecek. Biz burada gayet sağlam bir şekilde duruyoruz.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
25-08-2017 09:55 - 109 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
20-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım