Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Özgündüz: "Türkiye Devleti, Milletin Şanına Layık Hareket Etmelidir"
Halkalı Zeynebiye Camii’nde kılınan Cuma Namazı’nda binlerce kişiye seslenen Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, Suudi Arabistan'ın başkenti Cidde'de IŞİD'e karşı yapılan toplantıyı değerlendirdi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
13-09-2014 06:54 - 744 Okunma
Bir takım şeyler, hangi hadise niye oldu, taşlar yerine oturdukça anlaşılmaya başlıyor. IŞİD belasını kim kurdu, bu örgüte kim destek oluyor, bu örgüt kime hizmet ediyor? Bölgede hiç kimse destek olmuyorsa nasıl ayakta kalıyor,hatta ayakta kalmak bir yana bu kadar vilayeti nasıl  işgal ediyor?
 
Kullandıkları silahların markaları görüldükçe bir takım sorular cevaplarını buluyor. Şimdi de desteğimizin devam etmesi veya en azından karşısında durmamak için elimizde bir bahanemizin olması gerekiyordu, ellerinde esirlerimiz var mecburuz, biz onlara dokunamayız. Diplomatlarımızın göz göre göre neden esir olduğu şimdi daha iyi anlaşılıyor. Birçoğumuzun ilk önce düşündüğü, Reis-i Cumhurluk seçiminde esir diplomatlar kullanılacaktı, fakat yanıldık. Şimdi uyandırdığı intiba, verilen izlenim seçimler için değil, desteğimizin devam etmesi için kullanılacakmış.
 
Gelecek günler neyi gösterir beraber göreceğiz, ama bu gittiğimiz yol yol değildir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bir terör örgütünden korktuğu için ona karşı  mücadele etmeyecek, bunu söylemek bile ayıptır. Bu devlet, terör örgütünün elinde diplomatını rehin bırakmayacak kadar güçlüdür. Bu devleti öyle zayıf göstermek de, devletin başındakinin bile hakkı değildir, Türkiye Cumhuriyeti diplomatımı esir almış diye bölgede türemiş bir it sürüsüne, nasıl laf edemiyor?
 
Dış temsilcilikler, mensubu olduğu ülkenin devletini temsil eder, o toprak da o ülkeye aittir. O toprağa girmek mensubu olduğu devleti işgal etmek demektir.Gelip benim toprağımı işgal etmiş, devletimi esir almış, ben onun korkusundan ses çıkaramıyorum!
 
Dünyanın bütün süper güçleri  bile Türkiye'ye bu densizliği yapamaz. Düveli Muazzama'ya, bu ülke 12 milyonken dersini verdi yolladı. Bir avuç it sürüsü gelip benim toprağımı işgal edecek, Türk Devleti teslim olacak, kabul etmiyorum, gereği neyse yapılmalı!
 
Yok, ülkemin menfaati için onları korumam gerekiyor diyorsan, onu da milletine anlatmalısın, hangi menfaatimiz var? Ama benim toprağımı işgal etmiş, devletimi esir almış, onun için ses çıkaramam deyip Türkiye Cumhuriyeti Devletini küçük düşürmeye kimsenin hakkı yoktur, ben bunu diyorum.
 
Allah bu ülkeyi, bu milleti esir etmesin. Marşımızda denildiği gibi:
 
"Ben ezelden beri hür yaşadım, hür yaşarım,
 Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım"!
 
Bu millet esareti de tutsaklığı da kabul etmez. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yönetenlere düşen korkaklık değil, bu milletin şanına layık hareket edip, bu it sürüsünün elinden temsilcilerimizi bir an önce kurtarmaktır, bu devletin buna gücü yeter.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
13-09-2014 06:54 - 744 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
17-02-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım