Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Özgündüz:
Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, Halkalı Zeynebiye Camii’nde kılınan Cuma Namazı’nda toplanan binlerce kişiye seslenerek gündemi değerlendirdi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
07-02-2015 08:19 - 1135 Okunma
Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, Karabağ Ermeni'ye Mezar Bile Olamaz
Azerbaycan’da katliamlar yaşandı.  Azerbaycan toprakları işgal oldu.  Sözümü değiştireyim dünyadaki tüm Azerbaycan Türklerinin toprakları işgal oldu.
 
Ne işse son zamanlarda bize ait olanlar başkalarının eline geçti. Kimsenin coğrafyası değişmedi bu son yıllarda herkesin kendi elindedir. Bizim ki değişti Kerkük’ten tutun bu tarafa birçok toprağımız el değiştirdi niye, şapkamızı önümüze koyup iyice düşünmeliyiz bu meseleyi.
 
Her şeyden önce bu mesele gayretimize dokunmalı, Hz Ali (a.s)’ın buyurduğu gibi: “Bir erkeğin evine birisi girmişse hala ses çıkartmıyorsa bu kişi bu öldür diri değil. Toprağın altı üstünden daha değerlidir böyle adam için.” Evi işgal oldu, vatanı işgal oldu, başkası gelip oturuyor üstünde ve bu ona ses çıkartmıyorsa bu adam ölüdür. Dirinin bir tepkisi olur.
 
Karabağ Karabağlı Azerilerin değil, Karabağ bütün dünyadaki Azerilerindir,  bizimdir.  Bizim evimiz elimizden alındı, yuvamız başımıza uçuruldu, namusumuz,  haysiyetimiz yerle bir edildi, yiğitlerimiz şehit edildi, Bizim Azerilerin, Azeri Türklerinin, orada şehit olanların mezarlarında ağlamaya da izin vermiyor Ermeniler.
 
 Aziz dostum Azerbaycan Beynelxalq Diaspor Merkezi Başkanı İsmail Agayev, Azerbaycan’dan geldi. Kendisi Ermeni zulmünü dünyaya duyurmakla görevlidir, o ve beraberindeki heyet hoş gelmiştir sefalar getirmiştir.  İşgal altındaki Azerbaycan topraklarında anasının mezarında ağlıyor diye bir kişi öldürülmüştür, ikisi tutuklanmıştır. Tutuklananların birisi müebbet hapse çaptırılmıştır diğerine de 20 yıl ceza verilmiştir. Ve de Ermeni’nin işkencesi altındadırlar. İnsan hakları dernekleri bir tane Avrupalı ölse, Amerikalı ölse, Japon ölse, kim ölse ayağa kalkıyor ama bize karşı soykırıma varacak katliamlar Ermeniler tarafından yapılıyor.
 
Dünya suskun, bu topraklar bizimdir. Birleşmiş Milletlerde ki haritada da bizimdir. Kendileri de diyor sizindir. Ermeniler bu toprakları işgal ediyor diyoruz biz halledeceğiz biz söyleyeceğiz onlara diyorlar ama kimsede Ermeni’ye çekil demiyor. Oturmuş evimizde oradaki eserlerimizi işgal ediyor birde mezarımıza gidince de izin vermiyor bir avuç ermeni Sadece Türkiye yaşayan Azeriler onların üstesinden gelir, hürmetli Pirezidentimiz,  bize bıraksınlar Erivan’ı Allah’ın izniyle bir günde alırız.
Devletimiz de Suriye’ye Irak’a gidenler gibi bize de izin versin görsünler yiğit nasıl olunuyormuş.
 
Azerbaycan Devleti barışçıl yollardan umudunu keser iş savaşa dönerse artık eskisi gibi kimse burada seyirci kalmaz.
Biz Karabağ’ın gönüllü askerleriyiz evimizden Ermeni’yi çıkaracağız. Karabağ Ermeni’ye mezar bile olmaz Karabağ bizimdir bizim olacak. Şükür ki devletimiz var başkaları kendini parçalıyor devlete sahip olmak için. Allah devletimizi payidar etsin adl ve ihsan üzere
 
Durup dururken dünyanın sapığı, kopuğu niye Suriye’ye Irak’a geldi. Neden savaşıyor? Kim adına savaşıyor? Bu çok açıktır kimin hastanesinde tedavi görüyor kim onlara lojistik destek veriyor? “İsrail”. Bunu da artık çok bir şekilde yapıyor saklamıyorlar da.
 
 Allah bizi İsrail’in cephedaşı etmesin.  İsrail’e karşı cephede olmayı yeğleriz.  Aslında bu tekfirciler İsrail’in öncü birliği olarak İslam dünyasının başına bela edilmiştir. Bazen de terörizmin tabiatı gereği kontrolden çıkıyorlar. Kontrolden çıkınca da kendi cephesindekini de vuruyor. Terörizm kuduz köpek gibidir kendi sahibini de ışıyor.  Neden Ürdünlü pilotu yaktılar? Bunun bir sebebi var mı? Hadi diyelim ki senin açından suçludur idam et o zaman. Pilotu diri diri kafese koyup onu yakıp bütün dünya kamuoyuna servis etmek nasıl bir ruh halidir.
 
 Ben bunlara psikopat dediğimde kinimden öfkemden demiyorum ki psikopat olmayan biri bunları yapabilir mi?  Arzu ederiz ki tez zamanda bunlara karşı müminlerin elinden zafer kazanılır. Bunlara karşı müminler savaş veriyor ve bu müminlerin başlarında önderleri Allah’ o öndere sağlık sıhhat versin. Bu günler İslam İnkılabının yıl dönümü günleridir.
 
İran halkına inkılabı yapan ümmete o ümmetin Rehberine tebrik arz ediyoruz. Allah muvaffak etsin. Bizim arzumuz, beklentimiz bu İnkılabın Rehberinin Karabağ meselesine de bir teveccühü olmasıdır. İran’ın ve kardeş ülke Türkiye’nin desteği olursa Karabağ’ı almak bir günlük iştir.  Biz bunu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden ve İran İslam Cumhuriyeti’nden ve başındaki rehberimizden beklemekteyiz. Allah sıhhat afiyet versin Karabağ’ı kurtarma noktasında gönüllerine nur atsın inşallah.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
07-02-2015 08:19 - 1135 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
12-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım