Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Özgündüz: “Avrupa ve Batı ülkelerinin çıkarları ülkelerimizi bölmektir”
Halkalı Zeynebiye Camii'nde 09 Şubat 2018 Cuma hutbesinde binlerce kişiye seslenen Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz güncel konulara değindi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
09-02-2018 14:36 - 284 Okunma

Bismillahirrahmanirahim

İran İslam İnkılabı’nın da yıl dönümüdür. Allah bizim ülkemiz ile beraber o inkılabı da payidar etsin. Yönetenlerine de hükümetlerine de zihin açıklığı versin.

Diğer bir meselemiz ise;

Suriye’de teröristler mücadele ediyorlarken Amerika terörist olmayan vatandaşları bombalıyor devletin güçlerini bombalamakta. Epeyce yaralı var Allah  Amerika ile İsrail’i yok etsin.

Amerika diyor ki, bize hizmet eden herkes iyidir ve güzeldir. Biz de hizmet etmeyen herkes teröristtir. Devlette dahi olsa teröristtir. O yüzden İran teröristtir, Kuzey Kore teröristtir ve Suriye devleti teröristtir. Çünkü Amerika ve İsrail’e hizmet etmiyor.

Şimdi biz bu mantığı reddediyoruz ret ederken de tutarlı olmalıyız. Bize hizmet eden terörist olsa bile terörist değil diyeceğiz.

Biz de diyoruz ki bu teröristtin bir tarifini yapalım ona göre kime uyarsa o teröristtir. Vatanını savunan terörist değil, eyvallah ama vatanına milletine karşı silahla savaşan adam öldüren teröristtir.

Kime hizmet ederse etsin. Büyüklerimizin de dediği teröristtin iyisi kötüsü dini mezhebi olmaz. Tutarlı olursak Amerika’ya da fırsat vermeyiz. Son günlerde ben endişeleniyorum, Suriye devleti bizim devlette eğer barış içinde olmasa Amerikan’ın orada bulanmasına niye gayri meşru deriz. Çünkü Suriye devleti istediği dışında oradadır oradan defolmalıdır.

Biz de eğer Suriye devletinin isteği dışında orada olursak Amerika’ya diyecek sözümüz kalmaz o yüzden hem Suriye devleti hem de Türkiye Cumhuriyeti devleti bu konuda hedefleri Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumaksa  başka itilaflarını bir kenara koymaları gerektiğini düşünüyorum. Eskisi gibi bir olmaları gerekmiyor. Devlet ilişkilerinde kişisel duyguların yeri olamamalıdır.

O ülkenin çıkarları neyi gerektiriyor ona bakılmalı, bölge ülkelerinin çıkarları birlik ve dirliğinden geçer. Avrupa ve Batı ülkelerinin çıkarları ülkelerimizi bölmektir. Bizim de çıkarlarımız bu ülkelere karşı durup ülkemizi böldürtmemektir.”

Allah Emperyalizm ve Siyonizm’e ve onlara kulluk edenleri kahretsin. Vesselam…

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
09-02-2018 14:36 - 284 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
18-01-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım