Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Parseller'de Kutlu Doğum Coşkusu (Foto)
18 Ocak Pazar günü öğle namazının ardından başlayan programa, CABİR Alimleri,sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri ve İstanbul’un birçok bölgesinden Ehlibeyt aşıkları katıldı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
19-01-2015 09:29 - 1331 Okunma
İslam peygamberi Hz. Muhammed (sav) ve onun torunu, İslam fıkhının babası İmam Cafer-i Sadık (as)'ın kutlu doğum günleri, Hz. Peygamber'in (sav) adıyla müzeyyen Parseller Hz. Resul-i Ekrem (sav) Camii'nde yüzlerce Ehlibeyt dostunun katılımıyla coşkuyla kutlandı.
18 Ocak  Pazar günü öğle namazının ardından başlayan programa, CABİR Alimleri,sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri ve İstanbul’un birçok bölgesinden Ehlibeyt aşıkları katıldı.
 
Kılınan öğle namazının ardından, sunuculuğunu Muhammed Atış'ın yaptığı program, Şahintepe İmam Rıza Camii İmamı Ş. Muhammet Karaduman’ın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.
 
Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından, Resul-i Ekrem Camii Dernek Başkanı hoş geldiniz konuşması yaptı.
 
Resul-i Ekrem Camii İmamı Ş. Şirali Bayat’ın yengesinin vefatından dolayı Iğdır’da bulunması sebebiyle, günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmayı Ebu Talip Camii İmamı Ş. Hüseyin Çaça yaptı. Çaça, Peygamber Efendimiz’e Kuran’da ithaf edilen vasıflara örnek verdi. Resul-i Ekrem’in müminlere karşı yumuşak huylu, münafıklara karşı sert olduğunu söyleyen Çaça:” Bizim de, bizim yöneticilerimizin de Resullah’ın bu ahlakını ilke edinmesi gerekmektedir. Ama maalesef yöneticilerimiz dosta, Müslümana karşı sert, küffara karşı yumuşaktırlar” dedi.
 
Çaça'nın ardından kürsüye davet edilen Ercan Atam, okuduğu ilahilerle Ehlibeyt aşıklarını coşturdu.
 
Okunan ilahilerin ardından Ehlibeyt alimlerinden Ş. Ammar İlter söz aldı. İlter’in Resul-i Ekrem Camii’nin kuruluş sürecini anlattığı konuşması programda duygu dolu anlar yaşattı.
 
İlter’in ardından Zeynebiye Camii imamı Hamit Turan kürsüye gelerek katılımcılara seslendi. Turan: “Peygamber Efendimiz bizi öz anne babamızdan daha çok sevmektedir, biz de Resulullah’ı öz anne babamızdan çok sevmeliyiz. Ancak böyle olursa kurtuluşa ereriz. Peygamber Efendimiz bir hadisinde: “Ey Ammar bütün herkes bir vadiden gitse, Ali tek başına başka bir vadiden gitse, sen Ali’nin yolundan git” diye buyurmuştur. Ümmet olarak peygamberimizin hadisinden hareketle Hz. Ali’nin gittiği yoldan gidersek, ümmet bölünmez, bu ayrılıklar yaşanmaz” dedi.
 
Turan’ın ardından Ehlibeyt şairlerimizden Kenan Bayazıt, Hz. Mehdi (af)’ye ithafen bir şiir okudu.
 
Şiirin ardından, Ali Kocadağ, Peygamber efendimize coşkulu methiyeler okudu.
 
Program, Hz. Resul-i Ekrem ve Hz Cafer’i Sadık’ın doğum günleri münasebetiyle kesilen pasta ve verilen ihsan yemeği ile son buldu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
19-01-2015 09:29 - 1331 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
13-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım