Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
PYD/YPG ABD, İngiltere ve Batılı Ülkeden Askeri Destek Alıyor
Fırat Kalkanı harekatı kapsamında Suriye sınırları içerisinde operasyon gerçekleştiren Türkiye'nın Fırat'ın doğusuna çekilmesi için uyardığı PYD/YPG unsurları başta ABD ve İngiltere olmak üzere birçok Batılı ülkeden askeri destek alıyor. Terör örgütünü bölgede çıkarılan petrolü de ABD'li şirketlere sattığı ortaya çıktı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
03-09-2016 10:21 - 347 Okunma
Türkiye'nin Suriye'de YPG'ye karşı gerçekleştirdiği operasyonda, YPG saflarındaki bazı İngiliz vatandaşların da hedef olabilir. YPG'ye katılan gönüllülerin yanında, YPG'ye danışmanlık yapan İngiliz özel kuvvetleri askerlerinin de Türkiye'nin açtığı ateşin hedefi olma riski taşıdığı belirtiliyor. 
 
YPG'ye katılan İngiltere vatandaşlarını 'terörist' olarak tanımlayan Türk ordusu, çatışmalar sırasında karşı karşıya gelinmesi durumunda  İngiltere vatandaşı YPG'lilere 'terörist muamelesi' yapacak. Bu kapsamda Ankara'dan olası can kayıplarının İngiltere'nin sorumluluğu olacağı şeklinde bir açıklama geldi.
 
Başbakan Binali Yıldırım'ın sözcüsü Yunus Akbaba, "Bunlar (YPG) terör örgütü. Bunların flaması altında çatışan herkes de terörist olarak kabul edilecektir" dedi.
 
Suriye'nin kuzeyinde IŞİD'e karşı YPG saflarında savaşan en az 6 İngiltere vatandaşı var. Ankara'dan gelen açıklamalar, NATO üyesi Türk askerinin İngiltere vatandaşlarına ateş açabileceği sinyalini veriyor.
 
Haftasonu Türkiye tarafından açılan topçu ateşinin İngiltere vatandaşı gönüllülerin de bulunduğu mevzilerin çok yakınına düştüğü tahmin ediliyor. 
 
Batılı askerler YPG saflarında
 
YPG'yle birlikte savaşan 100 civarında ABD'li, Kanadalı, Alman, Fransız ve İsveçli de bulunuyor. Macer Gifford adını kullanan bir yabancı gönüllü, İngiltere'nin Ankara'dan gelen tehditleri ciddiye alması gerektiğini ifade ediyor. İngiltere gazetelerine konuşan Gifford'un açıklamasına göre bölgedeki yabancıların büyük kısmı daha önce Irak ya da Afganistan'da görev yapmış eski askerlerden oluşuyor.
 
Uzmanlara göre ise bunların paralı askerler olabilir ama yabancı istihbarat servislerinin ajanları olma ihtimalleri çok daha yüksek. Çünkü çoğu zaman istihbarat servisleri ajanlarını günüllü ya da paralı asker kisvesi altında çatışmalı bölgelerde görevlendirebiliyor. Sözde gönüllü askerlerin yanı sıra YPG'ye danışmanlık yapan İngiliz özel kuvvetleri de Türkiye'nin açtığı ateşin hedefi olma riskiyle karşı karşıya. 
 
Ver petrolü al silahı!
 
Öte yandan Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi’nde Jandarma komutanlığına ağustos ayının başında teslim olan terör örgütü PYD/ YPG üyesi terörist, ABD, İngiltere, Fransa, Kanada, Almanya ve İtalya'nın uçaklarla PYD'ye 50 bin ton mühimmat yardımı yaptığını itiraf etti. Sözkonusu terörist PYD’nin Amerikan şirketlerine petrol sattığını da iddia etti.
 
YPG'li terörist, YPD'nin asıl amacının Fırat Nehri’nin batısında, Rakka ve Cerablus’u da kapsayacak şekilde Akdeniz’e kadar olan bölgeyi ele geçirerek bir koridor oluşturmak olduğunu da söyledi.
 
PYD’nin, IŞİD’in elinden aldığı bölgelerdeki petrol kuyularında da kontrolü sağladığını dile getiren YPG'li terörist, “Örgüt, önce Esad, sonra da IŞİD’in elinde bulunan petrol rafinerilerini ele geçirdi ve ABD’li şirketlere petrol satışı yapmaya başladı. Bu satışlardan elde edilen paralar ise İsviçre bankalarına aktarılıyor” itirafında bulundu.
 
PYD/PKK militanları ABD bayrağı astı
 
Suriye'de Fırat Nehri'nin batısındaki Münbiç ilçesinde, terör örgütü PYD/PKK'nın çok sayıda militanı bulunuyor. İlçenin kuzeyindeki Rafi köyünde konuşlu terör örgütü, çevreye ABD bayrakları asarak bölgede Amerikan güçlerinin bulunduğu mesajını veriyor.
 
Militanlar, ''ABD koruması'' görüntüsünü olası saldırılara karşı kalkan olarak kullanıyor.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
03-09-2016 10:21 - 347 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
16-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım