Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
ŞAMPİYON İFA SPOR SEZONA MERHABA DEDİ
Geçtiğimiz sezon bulunduğu grubu Şampiyon olarak tamamlayan İfa Spor, tesislerinde yaptığı çalışmalarla yeni sezon hazırlıklarını sürdürdü. Teknik direktör Oğuz Karakaya yönetiminde yapılan antrenmanda futbolcuların gayet neşeli olduğu dikkatlerden kaçmadı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
İFA SPOR sezon hazır 10:08 - 1315 Okunma
 
İfa Spor sezon hazırlıklarına başladı
 
 
Geçtiğimiz sezon bulunduğu grubu Şampiyon olarak tamamlayan İfa Spor, tesislerinde yaptığı çalışmalarla yeni sezon hazırlıklarını sürdürdü. Teknik direktör Oğuz Karakaya yönetiminde yapılan antrenmanda futbolcuların gayet neşeli olduğu dikkatlerden kaçmadı.
 
 
 
 
Karakaya: “İfa Sporu Layık Olduğu Yere Taşıyacağız”
 
Yeni sezon hakkında değerlendirme bulunan Teknik direktör Oğuz Karakaya “Geçen sezon çok zor bir sezon olmasına rağmen takım özverisi ve taraftarın da desteği ile zoru başardık, şampiyon olduk. Play- Off’dan direk B.A.L’a (Bölgesel Amatör Lig) çıktık. Tabi ki bunda oyuncu portföyü, özverisi ile bizimde yönlendirmemiz önemli rol oynadı. Bu sezonda da eksik gördüğümüz bölgelere yeni transferler yaparak yeni sezon çalışmalarımıza devam ediyoruz. 12 günlük bir kamp sürecimiz de olacaktır. Bu sezon da inşallah İfa Sporu layık olduğu yerlere getirmek için çabalayacağız” ifadelerini kullandı.
 
Yeni bir transferin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği yönünde de değerlendirmelerde bulunana Karakaya “Aramıza katılan yeni arkadaşlarımız oldu, bu arkadaşlarımızın uyum süreci elbette olacaktır. Bu sürecin olumsuz geçeceğini düşünmüyorum. Ancak bir aksilik olur bir eksik hissedersek elbette yeni transferlerimiz olabilir” şeklinde konuştu.
 
Taraftarın desteğinin teknik heyet ve takım için çok önemli olduğuna vurgu yapan Karakaya “Ben yaklaşık 2 yıldır buradayım ve taraftar desteği gerçekten çok güzel. Geçtiğimiz sezon sorunlu maçlar oldu tabi bunda karşı tarafın tahrikleri de vardı. Benim taraftarımıza çağrım bu sezon oynayacağımız BAL ligi direk Türkiye Futbol Federasyonunu bağlıdır. Tahrikler konusunda daha dikkatli olmak zorundayız. Biz sahada 11 kişiyiz 12’inci adam da tribünde. Devriye 12. Adam olarak bize inanılmaz bir katkı sağlıyorlar. Devriye’nin bize yeni sezonda, 3 Lig yolunda da destek vereceklerini biliyor ve bekliyoruz” diye konuştu.
 
Kaptan Okay: “İfa Spor Her Zaman Bir Üstü Hedefler”
 
İfa Spor’un her zaman iddialı olduğunu, bu sezonda iddialı bir takım olacağını dile getiren takım kaptanı Okay Cörtlek “biz hiçbir zaman bulunduğumuz yeri koruyalım mantalitesi ile başlamadık. Her zaman şampiyonluğu, bir üst ligi hedefledik. Bu senede inşallah taraftarımızın da arzuladığı gibi 3. Lig için her şeyimizi ortaya koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu doğrultuda yeni katılan arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Çok iyi bir hava yakaladık inşallah bu daha da iyi olacak. İnşallah hedefe ulaşacağımızdan hiçbir şüphemiz yok” dedi.
Devriye grubuna da mesaj gönderen Kaptan Okay “Geçtiğimiz sezonlarda Amatör Liglerde zirve yapmış bir taraftar grubuna sahibiz. Aynı sinerji bu sene de yaratılırsa, performansımız yüzde 50 artar. Bu önceki sezonlarda da her zaman böyle olmuştur. Taraftarın etkisi bizde çok büyük. Taraftarımıza ve takımıza bu sezonun hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
 
Atam: “Yeni Bir Transfer Her An Olabilir”
 
Antrenman sonrası mikrofonlarımıza özel değerlendirmelerde bulunan İfa Spor Klubü başkanı Özcan Atam yeni bir yönetim kurulunun oluşturulduğunu hatırlattı. Kulüp yöneticiliği konusunda deneyimli olduğuna dikkat çeken Atam “Aramıza katılan 5 yeni arkadaşımızla birlikte güç bulduk. Daha evvelden tecrübeli arkadaşlarımızla birlikte dar bir zaman içerisinde çalışmalarımıza başladık. Geçen sezon şampiyon olan kadronun iskelet yapısını korumaya özen gösterdik. Bu sezon güzel diyebileceğimiz kaliteli transferler gerçekleştirdik. Yaklaşık 10 kadar arkadaşla anlaşma sağladık, bunların içerisinde çok iyi kariyere sahip olan arkadaşlarım da var. Mustafa Kurtay, İsmail Temur gibi kalitesini ispat etmiş arkadaşlarımız var. Bunun yanında gelişme açık ve dikkat çeken genç transferlerimiz de oldu. Yeni transferlerimizle, takımın kaynaşmasıyla bir ahenk sağlanmasını hedeflemekteyiz” ifadelerini kullandı.
 
“Bizim Asıl Gücümüz Taraftarımızdır”
 
Yeni transferlerin olup olmayacağına ilişkin soruya Atam “Takıma fayda sağlayacağını düşündüğümüz oyuncuları alabiliriz. Şuanda da görüşmelerimizin sürdüğü bazı oyuncular var. Bunlarla kulüp standartlarında anlaşma sağlayabilirsek neden olmasın. Transfer her an olabilir” dedi.
 
Taraftara da verdiği destekten dolayı teşekkürlerini ileten Atam “Bütün Gönültaşlarımıza, bütün taraftarlarımıza özellik Devriye grubuna teşekkür etmek istiyorum ki bizim gücümüz onlardan kaynaklanıyor. Sahadaki futbol elbette bir yarıştır ama bizim esas gücümüz, esas kaynağımız camiamız ve taraftarımızındır. Camiamızın bize vermiş olduğu destektir” diye konuştu.
 
 
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
İFA SPOR sezon hazır 10:08 - 1315 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
18-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım