Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
SKM'inde Muharrem ayı etkinliği
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
10-11-2014 07:00 - 986 Okunma

Küçükçekmece’de Muharrem Ayı etkinliği kapsamında Erkan Mutlu, Türk halk müziği ve ilahilerinden oluşan bir konser verdi. Konserde semah ve semazen gösterileri Küçükçekmecelilere unutulmaz bir akşam yaşattı.

Küçükçekmece Belediyesi Muharrem ayı etkinliği kapsamında Sefaköy Kültür Merkezi’nde Erkan Mutlu konseri düzenledi. Düzenlenen konserde semazen ve semah gösterileri ile Muharrem ayı ve Kerbela şehitleri anıldı. Konserdeki semah ve semazen gösterisi sentezi vatandaşlardan büyük alkış aldı. Genç yaşlı yüzlerce Küçükçekmeceli’nin katıldığı konserde tasavvufi müzikleri ve semah türküleri de bir arada okundu.

 Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Muharrem ayı bütün Müslümanlar için önemli bir ay. Bilindiği gibi muharrem ayında birçok tarihi olayın olduğunu rivayet ediliyor. Biz Müslümanlar olarak muharrem ayında özellikle Kerbela olayını yakinen biliyoruz. Burada tabi acı bir hadise ile Müslümanlar yüz yüze geldi. Kerbela’da peygamber efendimizin torunu ailesiyle birlikte şehit edildi. Müslümanları derinden etkileyen bu olay sonun birlikte tüm Müslüman alemi Peygamber Efendimize ve onun Ehlibeyti’ne karşı daha deri bir aşk duymaya başladılar. Biz de bu cümleden yola çıkarak aşk alevi ismiyle bugün o aşkımızı yaşayacağımız bir program tertipledik. Değerli sanatçımız Erkan Mutlu bizimle olacak. İnşallah dinleyenler için o aşkı yenilemenin vesilesi olur diyoruz” şeklinde konuştu.

Caferider başkanı Av. Sinan Kılıç bölgemizde belediyemizin ortak acımız olan Kerbela matemine yönelik düzenlediği bu tür etkinliklerin mutluluk verici olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. Kendisinin İstanbul dışında olması hasebiyle katılamadığı için üzgün olduğunu da sözlerine ekleyerek Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'e ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Sanatçı Erkan Mutlu, 1996 yılında Kasım Alcan'ın öncülük ettiği ilk özgün müzik kaseti olan Hüseyni Yol adlı albümün de müzik ve alt yapı çalışmasını yapan insan olması hasebiyle eskiye dayanan dostulkarın, böylesine  anlamlı bir progaramla yeniden pekişmesinden dolayı  ve yeniden Zeynibiyeli dostlarla bir araya gelmekten duyduğu derin mutluluğu dile getirdi.

Törene Cabir Kurucu Başkanı H. Hamit Turan, Caferider Genel Sekreteri Kasım Nas, İFA Spor, Zehra Ana Derneği, Zeynebiye Basın Sorumlusu Kasım Alcan'ın yanı sıra Zeynebiye mahallesinden de çok sayıda vatandaş katıldı.

Öte yandan konsere katılan vatandaşlar, Küçükçekmece Belediyesi’ne geceden dolayı teşekkür ederken, mutlu olduklarını belirttiler.


 

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
10-11-2014 07:00 - 986 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
16-11-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım