Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
srailli Bakanın 'Filistinliler Sina'ya yerleşsin' sözlerine Mısır'dan tepki
İsrail Sosyal Eşitlik Bakanı Gila Gamliel'in 'Sina Yarımadası, Filistinlilerin devlet kurması için en iyi yer' açıklaması sert tepkiyle karşılandı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
29-11-2017 07:30 - 158 Okunma
İsrail Sosyal Eşitlik Bakanı Gila Gamliel'in 'Sina Yarımadası, Filistinlilerin devlet kurması için en iyi yer' açıklaması sert tepkiyle karşılandı. 
 
Daha önce de defalarca dillendirilen bu teklif yine reddedildi.
 
Mısır Dışişleri Bakanı Şukri, İsrail'in Filistinlilerin Sina Yarımadası'na yerleştirilmesi projesi ile ilgili, 'Mısır halkının kanlarıyla sulanan Sina başta olmak üzere Mısır topraklarındaki egemenliği kemirecek her türlü açıklamayı kim yaparsa yapsın reddediyoruz. Mısır, Sina'da bir karış toprağından dahi ödün vermeyecek ve kimsenin oraya saldırmasına izin vermeyecek.' ifadelerinde bulundu.
 
Şukri, özel bir televizyon kanalında yayımlanan açıklamasında, İsrail Sosyal Eşitlik Bakanı Gila Gamliel'in 'Sina Yarımadası, Filistinlilerin devlet kurması için en iyi yer.' açıklamasına cevap verdi.
 
'Mısır, Sina'dan ödün vermez'
 
Bakan Şukri, 'Mısır halkının kanlarıyla sulanan Sina başta olmak üzere Mısır topraklarındaki egemenliği kemirecek her türlü açıklamayı kim yaparsa yapsın reddediyoruz. Mısır, Sina'da bir karış toprağından dahi ödün vermeyecek ve kimsenin oraya saldırmasına izin vermeyecek.' ifadelerinde bulundu.
 
Mısır basınında, dün bir konferansa katılmak üzere Kahire'ye gelen ve İsrail'in bir televizyon kanalına açıklama yapan Gamliel'in 'Sina Yarımadası, Filistinlilerin devlet kurması için en iyi yer.' sözü yer almıştı.
 
Filistinliler'den sert tepki
 
Aralarında Hamas, Fetih, İslami Cihad Hareketi, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi'nin (FDHKC) de bulunduğu çeşitli grupları bünyesinde barındıran Filistin'deki Ulusal İslami Güçler de bunun üzerine yayımladığı ortak açıklamada, Filistinlilerin Mısır'da Sina Yarımadası'na yerleştirilmesi projesine karşı olduklarını vurgulamıştı.
 
Söz konusu tarihte İsrail Başbakanlık Divanı iddiaları yalanlamış, Mısır Dışişleri Bakanlığı ise konuya ilişkin açıklamaların doğru olmadığı açıklamasında bulunmuştu.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
29-11-2017 07:30 - 158 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
17-01-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım